Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Facebook“ – raginimai neberinkti Valdemaro Tomaševskio į Europos Parlamentą

„Facebook“ puslapio „Už Lietuvą be Tomaševskio" iliustracija.
„Facebook" nuotr. / „Facebook“ puslapio „Už Lietuvą be Tomaševskio" iliustracija.
Šaltinis: 15min
0
A A

Socialiniame tinkle „Facebook“ buriasi Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) pirmininko Valdemaro Tomaševskio elgesiu pasipiktinę piliečiai. Neseniai įkurtas puslapis „Už Lietuvą be Tomaševskio!“ ragina žmones aktyviau dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose, kad V.Tomaševskis į jį nepatektų.

„Lietuvių ir lenkų normaliems santykiams trukdo kenkėjas – V.Tomaševskis. Pasistenkime, kad per kitus rinkimus jis nebepatektų į Europos Parlamentą“, – teigiama puslapio aprašyme.

Galbūt ta proga laikas pradėti atvirą kampaniją „Už Lietuvą be Tomaševskio”, kurios tikslas būtų paprastas – daryti viską, kad šitas rytinių Lietuvos kaimynų (ne pietinių, kaip turbūt įsivaizduoja dalis lenkų) apmokamas žmogus baigtų savo tarptautinę politinę karjerą, – teigia puslapio įkūrėjas.

Puslapis sparčiai populiarėja, per dieną jis surinko beveik 3 tūkstančius gerbėjų.

Kaip „Facebook“ rašo puslapio įkūrėjas Karolis, per EP rinkimus didžiausias lietuvių ir lenkų draugystės priešas V.Tomaševskis vėl bandys sau užsitikrinti brangiai apmokamą tribūną, iš kurios galės dar 5 metus dergti Lietuvą tarptautiniu mastu.

„Galbūt ta proga laikas pradėti atvirą kampaniją „Už Lietuvą be Tomaševskio!”, kurios tikslas būtų paprastas – daryti viską, kad šitas rytinių Lietuvos kaimynų (ne pietinių, kaip turbūt įsivaizduoja dalis lenkų) apmokamas žmogus baigtų savo tarptautinę politinę karjerą“, – teigia puslapio įkūrėjas.

„Kodėl gi prieš jį patį nepažaidus jo paties metodais – jeigu kas antrame pasisakyme jis Lietuvą kaltina represijomis, susidorojimu su žmogaus teisėmis, reikia imti šituos juo argumentus, kurie protingiems žmonėms kelia tik pyktį, ir kelti viešai bei garsiai prieš rinkimus. Kitaip tariant, V.Tomaševskį išnaudoti kaip pretekstą ateiti į rinkimus – nenori kvailio, kuris dergtų Lietuvą viešai, ateik vieną kartą per 5 metus prie balsadėžių. Tokiam tikslui auka visai nedidelė. Ir visiškai nesvarbu, už kurią partiją balsuoji – kairėje ar dešinėje, šitas tikslas turėtų būti svarbus visų partijų mąstantiems rinkėjams“, – aiškina Karolis.

V.Tomaševskis Europos Parlamente skundėsi Lietuva

V.Tomaševskis antradienį kalbėdamas EP pareiškė, kad „pastarieji skandalingi įvykiai Lietuvoje prieš tautines mažumas paliko blogą įspūdį ir tapo lyg deguto šaukštas Lietuvos pirmininkavimo medaus statinėje“.

„Kova su autochtotinių tautinių mažumų kalbomis, palaikoma aukščiausiosios valdžios, yra ne kas kitas kaip kraštutinio nacionalizmo pasireiškimas, kurio neturėtų būti ES“, – sakė V.Tomaševskis.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė supyko dėl V.Tomaševskio elgesio ir teigė,  kad LLRA vadovas siekia diskredituoti Lietuvą tarptautiniu mastu.

„Asmeniškai ponui Tomaševskiui, aš manau, kad jūsų asmeninis siekis ir jūsų politinės karjeros tikslas yra Lietuvos diskreditavimas pačioje Lietuvoje, šiuose rūmuose ir tarptautiniu mastu“, – EP sakė ji.

LLRA dėl nepriimamų įstatymų, kurie leistų platesnį lenkų kalbos vartojimą viešajame gyvenime, pirmadienį protestavo Seime.

Iškilmingame parlamento posėdyje, minint sovietų agresijos 23-iąsias metines ir kalbą sakant tuometiniam šalies vadovui Vytautui Landsbergiui, lenkų politikai demonstratyviai paliko salę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min