Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Festivalio filmuose - visa tiesa apie budizmą (nuotraukos)

Kaune pirmą kartą svečiuosis festivalis "Budos kine"
Aliaus Koroliovo nuotr. / Kaune pirmą kartą svečiuosis festivalis "Budos kine"
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vasario 25 - kovo 3 dienomis kauniečiai kviečiami apsilankyti pirmą kartą jų mieste besisvečiuojančio festivalio „Budos kine“ filmuose.

Dokumentinius ir vaidybinius filmus apie budizmą pristato Tibeto kultūrinio ir dvasinio palikimo išsaugojimu besirūpinanti asociacija „Tibeto kultūros namai“. Į Kauną festivalis persikėlė iš Vilniaus. Laikinosios sostinės žiūrovams parengtoje programoje – 6 premjeros, taip pat debatai su filmo „Senovės Tibeto beieškant“ režisieriumi Thomu Schmidtu bei pažintinė paskaita apie budizmą.

„Dokumentiniuose filmuose atskleidžiama viršlaikė budizmo mokymų prasmė, paaiškinama, kodėl šiuolaikiniai Vakarų gyventojai taip domisi budizmu. Vaidybiniuose filmuose apstu kasdieninių tibetiečių gyvenimo detalių“, – pasakojo asociacijos „Tibeto kultūros namai“ vadovė Karolina Levanaitė. Visi festivalio filmai suskirstyti į tris programas: „Budizmas Vakaruose: Rytų išmintis šiuolaikiniame gyvenime“, „Kelionės į Rytus“ ir „Tibeto akimirkos“.

Netikėti budizmo istorijos faktai

Savo filmą „Senovės Tibeto beieškant“ kauniečiams pristatysiantis režisierius T.Schmidtas, budizmą praktikuojantis 15 metų, neslėpė, jog buvo akimirkų, kai pats suprato apie budizmo filosofiją žinantis labai mažai: „Mano sutikti jogai ir visa kita, ką kurdamas filmą pamačiau, toli gražu neatitinka mūsų nusistovėjusio supratimo apie tai, kaip viskas yra iš tiesų“.

Pagrindinės festivalio programos „Budizmas Vakaruose: Rytų išmintis šiuolaikiniame gyvenime“ filmai atskleidžia istorinį lūžį religijoje. Prasidėjus komunistinės Kinijos okupacijai, Tibete buvo uždrausta praktikuoti budizmą, sugriauti tūkstančiai vienuolynų, žuvo milijonai žmonių. Tibeto lamos suprato, kad nebegali išsaugoti budizmo mokymų Tibete, todėl nusprendė perduoti juos vakariečiams.

Vakarietiškąjį budizmą pristato dokumentiniai filmai „Skaidrusis Lama“ bei „Budizmas šiuolaikiniame pasaulyje“. Filmai pasakoja apie du lamas: butanietį Lopon Tsečiu Rinpočę ir daną Olę Nydalą – pirmąjį europietį lamą Karma Kagju tradicijoje bei jų abiejų veiklą Vakaruose, taip pat jų mokinius, atradusius praktiškąjį budizmo požiūrį ir metodus. Kauniečiai galės išvysti ir Vilniuje didžiulio žiūrovų susidomėjimo sulaukusį filmą „Išdykę vienuoliai“, pasakojantį apie aistringus futbolo sirgalius vienuolius, kuriančius planus, kaip į vienuolyną atsigabenti televizorių ir pasižiūrėti pasaulio taurės finalą.

Festivalio filmai Kaune bus rodomi Mykolo Žilinsko dailės galerijoje (Nepriklausomybės a. 12).

Komentarai
Temos Budizmas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min