Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Festivalio pradžią paskelbė premjera

jpg Režisierius Š.Bartas po jo filmo „Eurazijos aborigenas“ atsakė į kino festivalio atidaryme dalyvavusių žiūrovų klausimus.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / jpg Režisierius Š.Bartas po jo filmo „Eurazijos aborigenas“ atsakė į kino festivalio atidaryme dalyvavusių žiūrovų klausimus.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Savaitgalį startavo ketvirtasis Tarptautinis Kauno kino festivalis, jį pradėjo Šarūno Barto „Eurazijos aborigeno“ premjera. Šis kūrinys buvo pripažintas geriausiu šių metų lietuvišku filmu.

Net kelias „Sidabrines gerves“ iškovojęs filmas, pripažintas geriausia šių metų lietuviško kino juosta, prieš dvi savaites triumfavo ir Rusijos kino festivalio „Kinošokas“ pilnametražių filmų kategorijoje. „Eurazijos aborigeną“ sukūręs režisierius Š.Bartas filme atliko ir pagrindinio herojaus vaidmenį.

„Tai labai patogu. Nereikėjo vieno aktoriaus, nereikėjo ir atskirai mokėti“, – šypsojosi režisierius, atvykęs į „Forum cinemas“ salėje vykusį Tarptautinio Kauno kino festivalio atidarymą.

Net ketverius metus su pertraukomis kurtas filmas buvo filmuojamas Prancūzijoje, Rusijoje ir Lietuvoje. „Tai yra šalys, per kurias iš tiesų keliauja narkotikai. Su tuo bandoma kariauti, bet mastai yra didžiuliai. Tai vyksta nuolat. Mes svarstėme apie Ispaniją, tačiau vis tik pasirinkome Prancūziją. Tai iš dalies lėmė ir tai, jog mūsų partneriai buvo prancūzai“, – užsimindamas apie „Eurazijos aborigeno“ siužeto subtilybes, pasakojo režisierius.

Filmo prodiuserė Jurga Dikčiuvienė, paklausta apie „Eurazijos aborigeno“ biudžeto dydį, įvardino 1,2 mln. eurų sumą. „Kaip tokiam filmui, tai labai mažai“, – suskubo pridurti ji.

Iki spalio 10 dienos Tarptautinio Kauno kino festivalio programa bus rodoma kino teatre „Forum Cinemas“, Vytauto Didžiojo universiteto galerijoje „101” ir kitose miesto erdvėse. Vėliau festivalis persikels į Vilniaus kino teatrus „Skalvija“ ir „Pasaka“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min