Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Festivalio premjera atskleis aktoriaus S.Seagalo paslaptį

Filmas „Tobulo mokytojo žodžiai“
Organizatorių nuotr. / Filmas „Tobulo mokytojo žodžiai“
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaune viešintis festivalis „Budos kine“ sekmadienį pristato vieną iš premjerų – Lesley Ann Patten dokumentinį filmą „Tobulo mokytojo žodžiai“.

Filmo siužetas iš pirmo žvilgsnio atrodytų visai paprastas: trys vakariečiai apsisprendžia žengti dvasinio nušvitimo keliu. Jie jau seniai pasirengę priimti aukščiausią budizmo tiesą. Trūksta tik vieno – Mokytojo. O juk budizmas moko, kad be mokytojo pasiekti tikrojo nušvitimo neįmanoma. Filmo žiūrovų laukia ilga, jaudinanti ir neįtikėtinų atradimų kupina kelionė nuo triukšmingų Niujorko ir Londono gatvių, nuo tūkstantinės minios gausmo pasaulio futbolo taurės varžybose Vokietijoje iki mistinės tylos ir kalnų karalystės – Butano.

Budizmu besidomintis aktorius S.Seagalas neseniai prisipažino, kad buvo atpažintas kaip Paljulo vienuolyno brangenybių saugotojo Čungdrago Dordžės reinkarnacija.

Šioje kelionėje filmo herojus lydi ne tik viską matanti kameros akis, bet ir skvarbus vieno žinomiausių pasaulyje budizmo mokytojų – Dzongsaro Kjentses Rinpočės žvilgsnis. D.Kjentse, nuoširdžiai įsijautęs į filmavimą ar futbolo varžybas, tuo pat metu skatina nepamiršti, jog visa tai - tik iliuzija, kurią atkakliai kuria mūsų pačių protas, moko juos įsigilinti į savo pačių lūkesčius bei troškimus ir suvokti, kad tik mūsų prote slypi bet kokio kentėjimo šaltinis.

Filmo aktoriai - vienuoliai ir įžymybės

„Kai filmo iniciatorė L.A.Patten pranešė D.Kjentsei ketinanti kurti apie jį filmą, mokytojas atliko „MO“ – tradicinį būrimą, leidžiantį nuspėti, kaip tai pavyks. Būrimo rezultatas buvo toks: „žolės ožkai pakaks vos pusdieniui“. Tačiau mokytojo pastangomis jau pats filmo kūrimas tapo neįtikėtinu nuotykiu ir neįkainojama dvasine mokykla jo sumanytojams“, – pasakojo festivalio koordinatorė, asociacijos „Tibeto kultūros namai“ atstovė Karolina Levanaitė.

Organizatorių nuotr./Filmo „Tobulo mokytojo žodžiai“ autorė Lesley Ann Patten
Organizatorių nuotr./Filmo „Tobulo mokytojo žodžiai“ autorė Lesley Ann Patten

Be žymiojo budizmo mokytojo D.Kjentses ir jo mokinių filme žiūrovai išvys ir kino įžymybių. Vienas iš jų – garsusis italų režisierius Bernardas Bertoluccis, sukūręs tokius nepamirštamus filmus kaip „Paskutinis Tango Paryžiuje“, „Paskutinis Imperatorius“, „Konformistas“ , „Svajotojai“. 1993 metais kurdamas „Mažąjį Budą“ B.Bertoluccis prašė D.Kjentses patarimų ir konsultacijų. Tai davė apibusę naudą: kino maestro įgijo galimybę giliai suvokto budizmo esmę, o budizmo mokytojas susipažino su kino pasauliu ir vėliau net pats ėmėsi kino režisieriaus darbo: 1999 metais jis sukūrė filmą „Išdykę vienuoliai“, o 2003 - aisiais kino juostą „Keliautojai ir Magai“. Šie filmai taip pat įtraukti į festivalio „Budos kine“ programą.

Dar vienas filmo veikėjas – Holivudo žvaigždė, kovos menų meistras ir praktikuojantis budistas Stevenas Seagalas. Neseniai šis garsus aktorius nustebino pasaulį, atskleisdamas, jog 1997 m. jis buvo atpažintas kaip Paljulo vienuolyno brangenybių saugotojo Čungdrago Dordžės reinkarnacija. „Vienas iš didžio mokytojo požymių yra tai, kad niekas iš tiesų negali žinoti kas jis – idiotas ar didis meistras“, – sako jis filmo žiūrovams.

Nuo vasario 25 iki kovo 3 dienos Kaune, M.Žilinsko dailės galerijoje (Nepriklausomybės a. 12) vyksiantį festivalį „Budos kine“ pristato Tibeto kultūrinio ir dvasinio palikimo išsaugojimu besirūpinanti asociacija „Tibeto kultūros namai“.

Filmas „Tobulo mokytojo žodžiai“ rodomas vasario 28 d., sekmadienį, 18 val.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min