TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Festivalio scenoje – du orkestrai-kolegos

Vilhelmas Čepinskis ir jo vadovaujama „Camerata Klaipėda“ paskutinėmis metų dienomis gros Klaipėdos koncertų salėje.
Koncertų salės nuotr. / Vilhelmas Čepinskis ir jo vadovaujama „Camerata Klaipėda“ paskutinėmis metų dienomis gros Klaipėdos koncertų salėje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos koncertų salėje 35-ąjį festivalį „Klaipėdos muzikos pavasaris“ užbaigs du gerai klaipėdiečiams žinomi orkestrai – Klaipėdos kamerinis orkestras ir „Camerata Klaipėda“.

Klaipėdos kamerinis orkestras ir „Camerata Klaipėda“ dar nėra koncertavę kartu, todėl šis unikalus susijungimas ne tik klausytojams, bet ir orkestrantams bus didelis iššūkis ir intriga. „Mes konkurentai, bet tuo pačiu ir kolegos, todėl muzikuoti kartu bus tikrai įdomu“, – teigė „Camerata Klaipėdos“ vadybininkas Laurynas Preikša.

Koncerto programoje „Pragiedrėjusi naktis“ abiejų kolektyvų meno vadovai – violončelininkas Mindaugas Bačkus ir smuikininkas Vilhelmas Čepinskis pasirodys kaip solistai. Orkestrai atskirai atliks Niccòlo Paganini, Edvardo Griego, o kartu – Antonio Vivaldi, Felikso Bajoro ir Arnoldo Schönbergo opusus.

Pirmąją koncerto dalį užbaigs abiejų orkestrų vadovų ir jų kolektyvų drauge atliekamas Antonio Vivaldi koncertas smuikui, violončelei ir orkestrui.

J.Andriejauskaitės nuotr./Koncertų salėje prasideda penktasis „Pemainų muzikos“ festivalis.
Koncertų salėje baigiasi 35 muzikos pavasario festivalis. 

„Mūsų kolektyvų susijungimas vyksta ne tik dėl to, kad pasidalintume patirtimi, kurią sukaupėme, bet ir tam, kad galėtume atlikti vieną gražiausių XX a. pradžios opusų – A.Schönbergo „Pragiedrėjusi naktis“. Šis kūrinys kartais vadinamas „atsisveikinimu su romantizmu“, – teigė M.Bačkus. 

A.Schönbergo „Pragiedrėjusi naktis“ yra vienas populiariausių ir dažniausiai atliekamų kūrinių, iškart po premjeros pelnęs autoriui didelę sėkmę. Kūrinys, kuris bus atliekamas koncerto pabaigoje, žada puikų finalinį tiek koncerto, tiek viso festivalio akcentą.

Abu Klaipėdos vardą garsinantys kolektyvai jau yra nustebinę įvairiausiais projektais: muzikavę kartu atlikėjais, grojančiais stiklo arfa, lūpine armonikėle, bandoneonu, gitara, jiems vadovavo žymiausi dirigentai.

Naujas projektas Klaipėdos koncertų salėje užgims penktadienį, 18 val.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min