Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 4d. 13:31

FiDi: Kubiliaus dėsniai, trijų vartų futbolas ir Dinas Zauras (naujos nuotraukos, atnaujinta 18.56)

A.Kubilius lankosi VU Fizikos fakultete 2009-04-04
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / A.Kubilius lankosi FiDi.

Pavasaris į Vilnių negali ateiti be fizikų šurmulio. Šiemet jau 41 kartą Fiziko Dieną (FiDi) šventė Vilniaus universiteto studentai.

Prie VU Fizikos fakulteto nuo pat ryto knibždėjo esami ir būsimi fizikai bei jų gerbėjai. Čia įsikūręs Fizlendas kvietė pasijusti fizikos studento kailyje ir išbandyti netradicines linksmybes.

Kodėl FiDi 41 vadinama jubiliejine? „Pirmoji FiDi vyko 1969 metais Tarpas tarp pirmos ir šiandieninės FIDI yra 40 metų. O fizikai, žinot, mėgsta įsivesti savo skaičiavimo sistemas ir elgtis kitaip nei normalūs paprasti žmonės“, – aiškino FIDI organizacinio komiteto pirmininkė Lina Maigytė.

Kelionė pas filologes

41-osios FiDi šventės lankytojų Fizlende laukė įvairios pramogos: trijų vartų futbolas, lovų slalomas, gyvas stalo futbolas, labirintas, negriukas, valantis batus, netradiciniai dviračiai ir t.t. Čia buvo galima pamatyti ir levituojančio traukinuko modelį, kuris bėgiais važiavo veikiamas magnetinių laukų, paragauti padedant elektros srovei iškeptų dešrelių.

L.Maigytė teigė, kad sunkiausias uždavinys – įgyvendinti visas idėjas, nes visada pritrūksta laiko. Organizatorė prisipažino, kad paskutinėmis savaitėmis ramų nakties miegą tekdavo iškeisti į pasiruošimo darbus. FiDi studentai rengtis pradėjo jau nuo spalio mėnesio.

Po pietų tradicinė fizikų eisena su Dinu Zauru priešaky pajudėjo link VU Filologijos fakulteto. Per Vilnių FiDi simbolis palydėtas išpirkti savo nuodėmių – pasak legendos, Dinas Zauras kadaise prarijo filologę, todėl kasmet vykstama jų atsiprašyti.

3 Kubiliaus dėsniai

„Lietuvoje yra trys patys svarbiausi dėsniai. Visame pasaulyje Lietuvos krepšinis yra geriausias, visoje Lietuvoje „Švyturio“ alus yra geriausias, o tarp visų lietuvių fizikai yra patys geriausi žmonės“, – susirinkusiuosius pasveikino FiDi apsilankęs žinomiausias Lietuvos fizikas – premjeras Andrius Kubilius.

Ministras pirmininkas fiziką baigė prieš 30 metų. Jis teigė, jog nebuvo pats geriausias studentas, tačiau ir ne blogiausias. „Augau filologų šeimoje, bet tuo metu tėvelis vis amžinai pakliūdavo į kokias nors istorijas ir problemas su tuometine valdžia. Tai jis man paaiškino, kad filologija yra labai prastas mokslas sovietmečiu, o fizika yra neutrali, fizikai įdomūs žmonės. Tas fizikos romantizmas ir patraukė“, – paklaustas, kodėl pasirinko fizikos mokslus, kalbėjo A.Kubilius. Jis teigė, kad fizikos studijos labai padeda jo dabartinei veiklai: „ Išugdyta prievartinė logika ir priežasčių paieška bet kuriame reiškinyje yra labai svarbi bet kuriam darbe, o ypač valstybės valdyme“

Aplankęs Fizikos fakulteto auditorijas premjeras reziumavo, kad kai kuri įranga nepasikeitė dar nuo jo studijų laikų, tačiau kai kuri smarkiai patobulėjo. „Yra dalykų, kurie tikrai pasikeitė, yra daug naujos aparatūros. Bet yra dalykų, kurie visai nesikeičia. Pavyzdžiui, jausmai nepasikeitė. Iš tikrųjų smagu, kai sutinki daug buvusių bendramokslių, bendradarbių, apžiūri kabinetus, kuriuose dešimt metų pradirbau. Smagu“, – džiūgavo ministras pirmininkas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min