2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

G.Jakštas: finansinės galimybės kelti algas mokytojams išsemtos, bet derybos vyksta

Finansinės galimybės kelti mokytojams atlyginimus yra išsemtos, tačiau derybos, siekiant išvengti streiko penktadienį, tebevyksta, sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.
Gintautas Jakštas
Gintautas Jakštas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Jis praėjusią savaitę pasiūlė mokytojams atlyginimus nuo sausio didinti 10 proc., iš viso kitąmet – 21 procentais.

„Finansinės galimybės yra išsemtos, pasiūlyti didesnių lėšų galimybės nebėra, tačiau derybos toliau tęsiasi, kalbamės ir apie nefinansines priemones, kalbuosi ne tik su profesinių sąjungų vadovais, bet ir tiesiogiai su mokytojais, nuolat važiuoju į mokyklas, išgirstu problemas, kurias kelia – kai kurias išspręsti nėra reikalinga šimtų milijonų, jas galima pradėti spręsti čia ir dabar“, – prieš Vyriausybės posėdį trečiadienį žurnalistams sakė ministras.

Kaip vieną tokių nefinansinių priemonių jis įvardijo mokymus: tiek jų nepatogų organizavimo laiką, tiek įrašų, kuriuos būtų galima pažiūrėti patogiu metu, nebuvimą, tiek prastą vertinimo sistemą, kai net blogai įvertinti mokymai yra tęsiami ir vėl rengiami mokyklose.

Derybas su keturiomis iš penkių profesinių sąjungų, kurios bus tęsiamos ketvirtadienį, jis vadino konstruktyviomis.

Ministerijos pasiūlymai netenkina Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos, vadovaujamos Andriaus Navicko. Ši profesinė sąjunga nuo penktadienio ketina rengti ilgalaikį streiką, mėnesio trukmės protesto akcijas prie Vyriausybės.

„Viena iš penkių pasirinko kitokį diskusijos kelią, kur visi keliai diskusijų yra galimi, pasirinktas streiko būdas, tai tą pasirinkimą gerbiame ir diskutuosime jų pasirinktais formatais“, – sakė G.Jakštas.

Pasak jo, šiuo metu yra rengiamos rekomendacijos, kaip užtikrinti saugumą ir ugdymo procesą mokyklose, kad pedagogams streikuojant nenukentėtų vaikai.

„Ir mokyklų vadovai skambina, kad yra nežinioje, kaip reikės užtikrinti saugumą, ugdymo procesą mokyklose. Šiandien dirbame, rengiame raštą mokyklų vadovams, kaip reikėtų užtikrinti saugumą, kokios yra priemonės, kaip reaguoti vienu ar kitu atveju. Šiuo metu svarbiausia yra, kad jeigu mokytojai streikuos, kad dėl to nenukentėtų mokiniai“, – kalbėjo ministras.

Jis sakė kol kas nežinantis, kiek mokytojų rengiasi prisijungti prie streiko.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min