Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Finansiniai nepritekliai maišo čempionato rengėjų kortas

 Senąją bėgimo takelio dangą pakeisti nauja buvo bene didžiausias ir brangiausiai kainuojantis artėjančio čempionato rengėjų iššūkis.
Eriko Ovčarenkos/ dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Senąją bėgimo takelio dangą pakeisti nauja buvo bene didžiausias ir brangiausiai kainuojantis artėjančio čempionato rengėjų iššūkis.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Iki Kaune vyksiančio Europos lengvosios atletikos čempionato (sportininkų iki 23 metų) likus dviem mėnesiams, varžybų rengėjams didžiulį galvos skausmą kelia čempionato biudžete žiojanti beveik 2 mln. Lt skylė.

Grandiozinį taupymo vajų pradėjusi Vyriausybė praėjusį mėnesį buvo nutarusi iš Valstybės investicijų programos (VIP) Kaunui numatytą paramą nukirpti pusiau. Kadangi iš šios paramos 2 mln. Lt buvo numatyti naujajam S.Dariaus ir S.Girėno stadiono bėgimo takeliui bei kitiems darbams, virš didžiausio šalies lengvosios atletikos istorijoje renginio buvo pakibęs Damoklo kardas. Nors Kauno vadovams kartu su šiame mieste išrinktais Seimo nariais ir pavyko pasiekti, jog minėti 2 mln. Lt vis tik būtų skirti, čempionato rengėjai optimizmu netrykšta.

„Čempionatui reikia 6 mln. Lt, o dabar yra kiek virš 4 mln. Lt. Rėmėjai finansinės paramos neskiria, visa parama ateina barteriu, o rengiant čempionatą reikia ir piniginių lėšų, – teigė čempionato pasirengimo darbo grupei vadovaujantis Kauno meras Andrius Kupčinskas. – Didžiausia bėda yra transliacijos – tam trūkta apie 400 tūkst. Lt. Reikės užtikrinti, jog čempionatas būtų transliuojamas Europai, o tai daug kainuoja“.

Čempionatas neįvykti negali. Yra tarptautiniai įsipareigojimai, sakė A.Kupčinskas

Vakar posėdžiavusi darbo grupė nutarė dėl trūkstamų lėšų kreiptis į Vyriausybę. „Čempionatas neįvykti negali. Yra tarptautiniai įsipareigojimai“, – paklaustas apie tikimybę, jog čempionatas gali neįvykti, tvirtai pareiškė A.Kupčinskas.

Šiuo metu S.Dariaus ir S.Girėno stadione, kur vyks daugelis čempionato rungčių, pluša statybininkai, klojantys tarptautinius reikalavimus atitiksiančią bėgimo takelio dangą. „Paruošiamieji darbai padaryti anksčiau, o dabar pradėta kloti pati danga. Tai bus vienintelis toks bėgimo takelis Lietuvoje, atitinkantis visus tarptautinius reikalavimus. Priešingu atveju stadionas negautų sertifikato vykdyti šias varžybas“, – paaiškino S.Dariaus ir S.Girėno sporto centro direktorius Vytas Snarskis.

Birželio 2-5 dienomis Kaune lankysis Europos lengvosios atletikos federacijos atstovai, kurie įvertins pasiruošimą liepos viduryje vyksiančiam čempionatui bei nuspręs, ar S.Dariaus ir S.Girėno stadionas yra tinkamas tokio lygio varžyboms.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min