Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 18d. 16:46

Finišavo 21 tūkst. žaidėjų subūrusios „Nacionalinės Eko lenktynės“. Pasitikrinkite žinias ir jūs

Plastiko tarša Žalias
123RF.com nuotr. / Plastiko tarša

Pirmąkart Lietuvoje surengtos „Nacionalinės Eko lenktynės“ kirto finišo liniją. Iniciatyvos autorius Všį „Užstato sistemos administratorius“ skaičiuoja, kad iš viso du mėnesius trukusiame žaidime dalyvavo daugiau nei 20 tūkst. užstato sistemos naudotojų, net 160 aukščiausius rezultatus pademonstravusių žaidėjų apdovanoti vertingais ekologiją skatinančiais prizais.

„Visuomenės dėmesys, kurio sulaukėme paskelbę apie „Nacionalines Eko lenktynes“, pranoko bet kokius lūkesčius. Itin gausus žaidimo dalyvių skaičius įrodo, kad ekologijos tema gyventojams išties aktuali: žmonės domisi, kaip tausoti išteklius, atsakingiau vartoti ir kitaip aktyviai prisidėti prie aplinkosaugos bei ekologijos. Neabejojame, kad ši iniciatyva paskatino visuomenę dar labiau stengtis gyventi tvariau ir tuo pačiu reikšmingai praturtino žinias“, – sako Všį „Užstato sistemos administratorius“ vadovas Gintaras Varnas.

Asmeninio archyvo nuotr./Gintaras Varnas, VŠĮ „Užstato sistemo administratorius“ generalinis direktorius
Asmeninio archyvo nuotr./Gintaras Varnas, VŠĮ „Užstato sistemo administratorius“ generalinis direktorius

Dalyvauti „Nacionalinėse Eko žaidynėse“ galėjo kiekvienas Lietuvos gyventojas, besinaudojantis užstato sistema ir parsisiuntęs specialią žaidimo programėlę. Iš viso žaidimas buvo suskirstytas į tris etapus ir devynis lygius, kurių metu bendroje sumoje žaidėjams buvo pateikta daugiau nei 100 skirtingų klausimų ekologijos ir aplinkosaugos tema.

Geriausius rezultatus pademonstravę žaidėjai įvertinti vertingais ekologiją ir tvarų gyvenimo būdą skatinančiais prizais. Net 100 pirmojo „Nacionalinių Eko žaidynių“ etapo nugalėtojų apdovanoti daugkartinių metalinių šiaudelių rinkiniais, 50 antrojo etapo laimėtojų – tausoti išteklius padedančiomis išorinėmis baterijomis, o 10 trečiajame etape geriausiai pasirodžiusių žaidėjų dovanų gavo elektrinius paspirtukus.

Všį „Užstato sistemos administratorius“ duomenimis, šiuo metu Lietuvos užstato sistema naudojasi 9 iš 10 gyventojų.

Všį „Užstato sistemos administratorius“ duomenimis, šiuo metu Lietuvos užstato sistema naudojasi 9 iš 10 gyventojų. Dauguma jų pripažįsta, kad užstato sistema padeda apsaugoti gamtą nuo atliekų – tūkstančių tonų stiklo, metalo ir plastiko, kuris visų sistemos dalyvių dėka grąžinamas perdirbti. Praėjusių metų duomenimis, gyventojai grąžino daugiau kaip 611 milijonų užstatinių pakuočių.

Jei nedalyvavote „Nacionalinėse Eko lenktynėse“ ar svarstote, kokius klausimus gvildeno žaidėjai, atlikite trumpą testą ir pasitikrinkite žinias apie taršą, aplinkosaugą bei Lietuvos gamtą. Norėdami atlikti testą, spauskite „Pradėti“.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

00:56
00:45
00:26

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min