Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aistros dėl floristinių kilimų konkurso Anykščiuose: politikų diskusijos apie meno vertinimą neleidžia miegoti naktimis

Vytautas Galvonas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vytautas Galvonas
Šaltinis: 15min
0
A A

Įtakingus Anykščių politikus sukiršino kasmet mieste vykstantis respublikinis floristinių kilimų konkursas. Seimo narys Vytautas Galvonas pavadino konkursą neskaidriu, o Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius parašė atvirą laišką, kuriame pašiepia parlamentaro floristikos išmanymą ir vadina V.Galvono komentarus priešrinkiminėmis juodosiomis technologijomis.

Po to, kai buvo paskelbti konkurso nugalėtojai, partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas V.Galvonas per vietinę radijo stotį sukritikavo floristinių kilimų konkurso nuostatus ir išreiškė abejones, esą laureatai buvo pasirinkti neskaidriai. Teigiama, kad kai kurie konkurso laureatai esą yra susiję su meru S.Obelevičiumi, kuris vadovavo vertinimo komisijai.

Ar galima imti ir daryti konkursą, kur patys sau padaro taisykles, patys konsultuoja ir patys vertina?„Ar galima imti ir daryti konkursą, kur patys sau padaro taisykles, patys konsultuoja ir patys vertina? Čia iš karto gaunasi nebeskaidrumas“, – radijo stoties eteryje dėstė V.Galvonas, šiuose Seimo rinkimuose kandidatavęs vienmandatėje Anykščių-Kupiškio apygardoje, bet pralaimėjęs valstiečiui liaudininkui Antanui Baurai, ir patekęs į parlamentą pagal partijos sąrašą.

Seimo narys ne tik kritikavo pačios konkurso komisijos esą nustatytas sąlygas konkurso dalyviams, bet neva ir iš anksto demonstruojamą neigiamą požiūrį į kai kuriuos dalyvius. „Šitą ir aš pats girdėjau savo ausimis: ai čia šitie...Tai ką tai sako: ai čia šitie, šitie tai niekados nelaimės“, – kalbėjo parlamentaras.

Meras negalėjo užmigti

V.Galvono kritika taip sukrėtė Anykščių rajono savivaldybės merą S.Obelevičių, kad jis, kaip pats rašo atvirame laiške, adresuotame minėtam Seimo nariui, negalėjo užmigti, mat konkursas, kaip ir kasmet, anot jo, buvo visiškai skaidrus. „Sukrėstas įtarimų ir negalėdamas užmigti analizavau save ir savo sprendimus. Gal išties mane valdžia jau beviltiškai sugadino? Prisipažįstu, kad tikrai turiu žmogiškų silpnybių ir galimai suklystu dirbdamas, tačiau organizuojant floristinių kilimų konkursą tikrai nerandu savo ar komisijos kaltės įrodymų ar neskaidrumo apraiškų ir nemanau, kad Seimo nariui paliepus konkursą reiktų organizuoti kažkaip kitaip“, – pareiškė meras, priklausantis Tėvynės Sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams.

Atsakingai pareiškiu, kad Seimo nario abejonės galimai tėra priešrinkiminis juodųjų technologijų triukas, beje, labai drąsus, nes man, kaip botanikui, kažkaip būtų nedrąsu sėdus į lėktuvą nurodinėti pilotui, ką jis turi daryti.S.Obelevičius mano, kad tai yra „beprecedentis Seimo nario kišimasis į savivaldos reikalus bei viešų ir privačių interesų nepaisymas“. „Gerb. V. Galvonas, kuriam tik ką suteiktas pasaulio anykštėno garbės vardas, tarsi koks floristikos profesorius, leido sau eteryje abejoti floristinių kilimų konkurso nuostatais, kėlė abejones dėl neva neskaidrių sprendimų, įtarinėjo komisijos narius neva konsultavus kai kuriuos kilimų kūrėjus, dar daugiau, prisidengdamas neva nuskriaustais vaikais, atvirai priekaištavo komisijai dėl neapdovanotų savo įsteigtos radijo stoties reklaminį kilimą kūrusių vaikų“,  – laiške rašo meras. Jis leidžia suprasti manąs, esą V.Galvono nepasitenkinimą sukėlė tai, kad konkurso nelaimėjo kilimas, sukurtas kaip radijo stoties, per kurią parlamentaras ir išsakė savo priekaištus, reklama.

Savivaldybės vadovas klausia, kas sutrukdė V.Galvonui pačiam įsteigti rėmėjo prizą ir apdovanoti patikusį kilimą, kaip tai pernai padarė vienmandatėje Anykščių – Kupiškio apygardoje į Seimą išrinktas A.Baura. Taip pat S.Obelevičius žada kitąmet pakviesti V.Galvoną į floristinių kilimų konkurso vertinimo komisiją, kad jis pats galėtų įsitikinti jos darbo skaidrumu.

„Atsakingai pareiškiu, kad Seimo nario abejonės galimai tėra priešrinkiminis juodųjų technologijų triukas, beje, labai drąsus, nes man, kaip botanikui, kažkaip būtų nedrąsu sėdus į lėktuvą nurodinėti pilotui, ką jis turi daryti“,  – į buvusį akrobatinio skraidymo profesionalą V.Galvoną laiške kreipiasi S.Obelevičius.

Konkurso kilimus galima išvysti čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min