Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Fluxus ministerijos“ galas

„Fluxus ministerijos“ atidarymo momentas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / „Fluxus ministerijos“ iniciatorius buvo pats A.Zuokas. Dabar jis sako, jog viskas turi ir pradžią, ir pabaigą.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Buvusiose Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) patalpose Gedimino prospekte įsikūrusi „Fluxus ministerija“ gyvuoja paskutines savaites. Bent jau tokia, kokią per pusantrų metų ją įprato matyti ir lankyti vilniečiai.

2010 m. balandį duris atvėrusi „Fluxus ministerija“ savo gyvavimą pabaigs penkiais iš Niujorko atvykusių muzikantų koncertais spalio pabaigoje, o tada šis projektas jau gyvens tik „atsiminimuose, knygose, biografijose“. Bent jau taip sako vienas iš šio projekto iniciatorių, Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Projektas turėjo gyvuoti tik metus. Tačiau sėkmingai įgyvendinus sumanymą suteikti nenaudojamas pastato erdves meno žmonėms, veikla buvo pratęsta dar pusmečiui. Suskaičiuota, kad per tą laiką „Fluxus ministerijoje“ įvyko apie 1 tūkst. renginių, čia kūrė apie 200 menininkų.

Renginiai buvusiose SAM patalpose baigsis iki lapkričio 1-osios, dar kelias savaites užtruks išsikraustymas, tačiau tai menininkams teks padaryti iki žiemos. Kas tuomet šiose patalpose įsikurs, A.Zuokas tikino nežinąs.

Paklaustas, ar nevertėtų projekto tęsti, meras sakė taip nemanąs, nes viskas turi pradžią ir pabaigą. O baigti projektą, kai jis itin populiarus ir mėgstamas, esą dar geriau – tuomet lieka malonesni prisiminimai.

Tačiau A.Zuokas neatmeta, kad „Fluxus ministerija“ vienokiu ar kitokiu pavidalu dar tęs savo gyvavimą. „Minčių turime tam tikrų, ir vienaip ar kitaip veikla tęsis. „Fluxus“ judėjimas yra nemirtingas, nes tai yra kūrybiškumas, kuris neatsiejamas nuo žmogiškojo faktoriaus. Žmonės visada buvo ir bus kūrybiški, todėl ir „Fluxus“ judėjimas banguos“, – kalbėjo meras, pridūręs, kad pagyvensime ir pamatysime, ar „Fluxus ministerija“ turės kažkokį tęsinį.

„Fluxus ministerija“ gali pasigirti išauginusi ne vieną jauną menininką bei kolektyvą. Per beveik pusantrų gyvavimo metų menininkai čia galėjo surengti pirmąsias savo autorines parodas, teatro kolektyvai – pasidalinti savo istorijomis, šokių studijos – organizuoti smagius, judesio kupinus vakarus, o tik susikūrusios muzikinės grupės – debiutuoti viešojoje ministerijos scenoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min