Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 1d. 12:23

FNNT atsisako smulkių teritorinių padalinių ir perpus mažina vadovaujančių pareigybių

FNTT
15min.lt / FNTT

Nuo antradienio Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) pradeda dirbti pagal naują naują struktūrą.

Kaip teigiama FNTT pranešime, Po reformos daugiau nei perpus – nuo 72 iki 35 – sumažėjo vadovaujančių FNTT pareigybių.

Anot FNTT, pertvarkytoje struktūroje vietoj šalies apskrityse buvusių 20 padalinių penkių apygardų principu veiks Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio teritorinės valdybos.

Centrinį FNTT padalinį sudarys Analizės ir prevencijos, Specialiųjų užduočių ir Administravimo valdybos.

Be to, siekiant užtikrinti korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų rizikos mažinimą, įsteigtas tiesiogiai FNTT direktoriui pavaldus Imuniteto ir kontrolės skyrius.

Tarnybos direktoriaus Vitalijaus Gailiaus teigimu, šis skyrius tirs pareigūnų tarnybinius nusižengimus, rinks informaciją apie vidinę toleranciją nusižengimams, stebės, ne dangstomi nusižengimai ir nusikalstamos veikos.

FNTT Analizės ir prevencijos valdybai pavesta vykdyti Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo įgyvendinimo kontrolę, teikti teisėsaugos ir kitoms valstybės institucijoms informaciją apie finansų įstaigų ir kitų subjektų klientų pinigines operacijas bei sandorius, organizuoti ir atlikti prevencines priemones, užkertančias kelią Europos Sąjungos ir užsienio valstybių finansinės paramos lėšų pasisavinimui ir iššvaistymui. Šioje valdyboje pareigybių skaičius sieks 39, iki šiol buvo 16.

Specialiųjų užduočių valdyba aiškinsis regioninius, tarpregioninius ar tarptautinio pobūdžio nusikaltimus, organizuotų grupių, nusikalstamų susivienijimų vykdomus ir didelę žalą valstybei darančius nusikaltimus bei nusikalstamas veikas.

FNTT Lietuvoje veikia nuo 1997 metų. Tuomet įkurtas Mokesčių policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos. 2002 metais jis perorganizuotas į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min