TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

FNTT su slapta informacija už Kęstutį Jucevičių dirba pavaduotojas

Kęstutis Jucevičius
Juliaus Kalinsko/15min.lt / Kęstutis Jucevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Apribojus Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovo Kęstučio Jucevičiaus galimybes dirbti su įslaptinta informacija, dalį jo funkcijų vykdo pavaduotojas Šarūnas Rameikis.

„Darbo su slapta informacija funkcijas atlieka pavaduotojas Š.Rameikis“, – BNS sakė vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

Anot ministro, dalį savo funkcijų Š.Rameikiui perleido pats K.Jucevičius.

„Kadangi pats negali dirbti, jis pavedė įsakymu pavaduotojui tą padaryti. Jei jis būtų to nepadaręs, aš būčiau tai padaręs“, – patikino ministras.

S.Skvernelio teigimu, leidimo dirbti su slapta informacija sustabdymas K.Jucevičiui yra laikinas, todėl tai netrukdo jam eiti vadovo pareigas. Buvęs FNTT vadovas Vitalijus Gailius buvo atleistas, kai teisę dirbti su slapta informacija prarado galutinai, pažymėjo ministras.

„V.Gailius prarado galutinai, o šiuo metu (dėl K.Jucevičiaus) yra atliekamas pakartotinis patikrinimas. Įstatymas numato, kad pakartotinio patikrinimo metu asmuo su šita informacija dirbti negali“, – teigė ministras.

Anot ministro, darbas su slapta informacija yra tik nedidelė K.Jucevičiaus funkcijų dalis.

„FNTT vadovas nėra tyrėjas ir negali būti tyrėjas, jisai bylų netiria ir ikiteisminių tyrimų neatlieka. Tiek, kiek dokumentai, susiję su slapta informacija, ateina į instituciją, jis, kaip administratorius, toje srityje pašto dokumentų nukreipti negali, kadangi negali susipažinti, tai yra labai nedidelė dalis visų dokumentų srauto. Šios srities dokumentai iš karto patenka pas pavaduotoją, kuris toliau ir administruoja. Šiuo metu K.Jucevičius vykdo funkcijas, išskyrus vieną“, – aiškino ministras.

Atliko pakartotinį patikrinimą

S.Skvernelis lapkričio pabaigoje nurodė atlikti pakartotinį patikrinimą dėl FNTT direktoriaus K.Jucevičiaus patikimumo. Tikrinama, ar jis gali dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija.

Vidaus reikalų ministro teigimu, maksimaliai pakartotinis patikrinimas gali užtrukti tris mėnesius.

FNTT direktorius K.Jucevičius buvo apklaustas Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) kaip specialusis liudytojas, atliekant ikiteisminį tyrimą advokato Juzefo Kozubovskio byloje. Žiniasklaida yra skelbusi, kad tirta informacija, esą K.Jucevičius per tarpininkus reikalavo didelio kyšio, tačiau spalį šis tyrimas nutrauktas. Prokuratūra konstatavo, kad K.Jucevičius su kyšiais nesusijęs. Be to, prokuratūra FNTT vadovą ir jo pavaduotoją pripažino nukentėjusiais, nes jie buvo neteisėtai paslapčia sekami.

K.Jucevičius FNTT vadovauja nuo 2012 metų kovo. Pačioje tarnyboje jis dirba nuo 2002 metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min