Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Raimundas Palaitis pareiškė nepasitikįs ir FNTT vadovu Vitalijumi Gailiumi, stojusiu savo pavaduotojo pusėn

Vitalijus Gailius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vitalijus Gailius
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovas Vitalijus Gailius ketvirtadienį žurnalistams sakė pasitikintis savo pavaduotoju Vytautu Giržadu. Į tai vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, trečiadienį pareiškęs nepasitikįs V.Giržadu, sureagavo pareikšdamas nepasitikėjimą pačiu FNTT direktoriumi.

„Vidaus reikalų ministras pradėjo patikrinimą dėl leidimo V.Giržadui susipažinti su įslaptinta informacija. Pasibaigus patikrinimui, bus pakomentuoti rezultatai. Noriu atkreipti dėmesį, kad direktoriaus pavaduotojas į pareigas yra skiriamas vidaus reikalų ministro, jo ir atleidžiamas. Atleisti galima tik tuo atveju, jeigu yra pareigūno prašymas arba jis pažeidė statutą. Jis nėra politinio pasitikėjimo pareigūnas“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė V.Gailius.

Jis pridūrė, kad savo pavaduotoju pasitiki. Pasak jo, iki tyrimo, kurio metu aiškinamasi, ar V.Giržadas gali dirbti su įslaptinta informacija, pabaigos jis su slapta informacija nedirbs.

Papildyta: Vidaus reikalų ministras ketvirtadienį pareiškė nepasitikįs ir V.Gailiumi. „Mano pozicija nesikeičia. FNTT direktorius V.Gailius aiškiai parodė, kad dangsto savo pavaduotoją Vytautą Giržadą, tad dėl tokio žingsnio turiu pagrindą reikšti nepasitikėjimą ir juo. Esame pradėję teisines procedūras dėl šių pareigūnų galimybių dirbti su slapta informacija. Palauksime rezultatų – manau, kad jie atsakys į klausimą, ar jie iš tiesų gali eiti savo pareigas“, – ministro žodžius perdavė R.Palaičio patarėja Ramunė Hazir.

V.Giržadas  iš posto nesitraukia

Trečiadienį vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis pareiškė nepasitikįs V.Giržadu.

„Šiandien FNTT direktoriaus pavaduotojas V.Giržadas antrą sykį Antrojo departamento tirtas poligrafu. Antrojo tyrimo, kaip ir pirmojo tyrimo, rezultatai nebuvo palankūs V.Giržadui, ir aš pagrįstai reiškiu nepasitikėjimą FNTT direktoriaus pavaduotoju pulkininku leitenantu V.Giržadu“, – trečiadienį žurnalistams sakė R.Palaitis.

V.Giržadas žurnalistams pakartojo neketinantis trauktis iš pareigų „Aš negaliu atsistatydinti, aš tik galiu parašyti prašymą atleisti iš tarnybos vidaus reikalų sistemoje. Apie nepasitikėjimą sužinojau vakar iš spaudos“, – sakė jis. FNTT direktoriaus pavaduotojas pabrėžė, kad su įslaptinta informacija dirba jau 15 metų, ir iki šiol jokių klausimų dėl jo galimybės dirbti su paslaptimis nebuvo.

Paklaustas apie ministro minėtus patikrinimus melo detektoriumi, jis teigė, kad jų rezultatai buvo nevienareikšmiški. „Aš pats mano tyrimo rezultatus poligrafu vertinu teigiamai. Jei asmuo reaguoja į tam tikrus klausimus, rodo, kad jam jie rūpi. Kai asmuo kaltinamas trečią mėnesį, kad kažką atliko, ko neatliko, automatiškai yra tam tikri rezultatai. Poligrafo tyrimo išvados, siūlymas dalyvauti poligrafo tyrimuose yra konfidencialus, tačiau ši informacija yra pateikta viešojoje erdvėje. Tai reiškia, kad buvo išslaptinta be leidimo. Tai reiktų įvertinti teisiškai“, – kalbėjo V.Giržadas.

Jis diplomatiškai atsakė į klausimus, ar ministro išreikštas nepasitikėjimas gali būti susijęs su FNTT atliekamu tyrimu vienos įmonės, kuri buvo liberalcentristų rėmėja, atžvilgiu: „Apie tam tikrus tyrimus aš jums nieko nepasakysiu.“  

Poligrafu, arba vadinamuoju melo detektoriumi, anksčiau tikrintas ir FNTT vadovas V.Gailius. Jo tikrinimo rezultatai oficialiai nepaskelbti.

BNS žiniomis, patikrinimai gali būti susijęs su atliekamu tyrimu dėl informacijos nutekinimo apie banką „Snoras“. Aiškinamasi, kokiu būdu duomenys apie rengiamus pareigūnų veiksmus pernai lapkritį pateko „Snoro“ akcininkams.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min