Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 28d. 09:20 , Atnaujinta: 2015 gegužės 28d. 10:22

FNTT vadovui Kęstučiui Jucevičiui bus grąžintas leidimas dirbti su slapta informacija

Kęstutis Jucevičius
Juliaus Kalinsko/15min.lt / Kęstutis Jucevičius

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovas Kęstutis Jucevičius vėl galės dirbti su slapta informacija, pranešė Vidaus reikalų ministerijos atstovai. Po tyrimo dėl jo patikimumo Kęstutis Jucevičius teigia toliau liksiantis pareigose.

Papildyta 11:07val. 

Po tyrimo dėl jo patikimumo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovas Kęstutis Jucevičius teigia toliau liksiantis pareigose.

„Jeigu išvada teigiama, tai kokios problemos?“ – BNS ketvirtadienį sakė K.Jucevičius.

FNTT vadas teigė, kad jo santykiai su vidaus reikalų ministru Sauliumi Skverneliu yra „darbiniai“.

Nėra pagrindo?

„Komisija nusprendė, kad nėra pagrindo FNTT direktoriui K.Jucevičiui panaikinti leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija. Toks sprendimas buvo pateiktas vidaus reikalų ministrui“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė vidaus reikalų viceministras Artūras Norkevičius.  

Jis vadovauja specialiajai ekspertų komisijai, kuri sprendžia dėl galimybės asmenims dirbti su slapta informacija.

„Kito pasirinkimo neturiu, kaip sutikti su specialiosios ekspertų komisijos siūlymu“, – teigė vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis. Jis sakė, kad kitu atveju būtų pažeisti įstatymai ir lauktų „teisminės procedūros bei teisinės pasekmės“.

S.Skvernelis pridūrė, kad tyrimo išvadas pasirašė trečiadienį ir K.Jucevičius jau nuo ketvirtadienio gali dirbti su slapta informacija.

Kito pasirinkimo neturiu, kaip sutikti su specialiosios ekspertų komisijos siūlymu, – teigė vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

Jis taip pat sakė, kad tyrimo tikslas „nebuvo susidoroti ar bet kokia kaina pašalinti vadovą“, tačiau buvo siekiama paneigti arba patvirtinti viešojoje erdvėje pateiktą informaciją dėl FNTT direktoriaus galbūt neskaidrios ar korupcinės veiklos.

„Tenka tik apgailestauti, kad šiandien galiojantys įstatymai – tiek Valstybės ir tarnybos paslapčių, tiek Poligrafo įstatymas – jie galbūt daugiau saugo galbūt atitinkamų pareigūnų interesus nei valstybės interesus, kurie susiję su valstybės ir tarnybos paslapčių turėjimu ir saugojimu. Manau, kad mūsų uždavinys artimiausias yra šį teisinį reglamentavimą pakeisti“, – informavo ministras.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Saulius Skvernelis
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Saulius Skvernelis

Tyrimui vadovavęs Vidaus reikalų ministerijos (VRM) generalinis inspektorius Giedrius Cininas tikino, kad atliekant tyrimą informacijos prašyta kelių teisėsaugos institucijų, tarp jų – ir Valstybės saugumo departamento (VSD) bei Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT).

„Jos iš esmės nepateikė jokios naujos informacijos apie galimą FNTT direktoriaus neskaidrią ar korupcinę veiklą, kuri būtų pagrindas naikinti jam leidimą dirbti su įslaptinta informacija“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė G.Cininas.

Jis patvirtino, kad tyrimo metu taip pat nustatyta, jog K.Jucevičiaus turtas atitinka jo gaunamas pajamas.

Anot G.Cinino, K.Jucevičius atvyko į tikrinimo poligrafu procedūrą Policijos departamente, tačiau ją atlikti atsisakė vos išgirdęs klausimus.

Anot G.Cinino, K.Jucevičius atvyko į tikrinimo poligrafu procedūrą Policijos departamente, tačiau ją atlikti atsisakė vos išgirdęs klausimus.

„Supažindintas su klausimais, K.Jucevičius atsisakė tikrintis. Galima sakyti, kad tyrimas poligrafu atliktas nebuvo pastarajam atsisakius tikrintis“, – sakė G.Cininas.

Jis priminė, kad patikrinimas poligrafu nėra privalomas ir gali būti atliekamas tik asmeniui sutikus. Atsisakymas esą tik tam tikrais atvejais gali būti įvertintas kaip neigiama poligrafo išvada, tačiau tai „savaime nesudaro teisinio pagrindo naikinti leidimą dirbti su įslaptinta informacija“. Lemiamą reikšmę, anot jo, tokiais atvejais turi tyrime surinkta medžiaga.

Atsisakė, nes jau atsakinėjo prokurorams?

G.Cininas patvirtino, kad klausimai K.Jucevičiui buvo suformuluoti remiantis turima medžiaga, tačiau jis atsisakė tikrintis motyvuodamas, kad į klausimus jau atsakė per apklausą prokurorams.

„Klausimai buvo konkretūs, susiję su atliekamu tyrimu. Paties K.Jucevičiaus argumentai buvo tokie, kad į šiuos klausimus jis jau atsakė ikiteisminio tyrimo metu“, – sakė G.Cininas.

Paties K.Jucevičiaus argumentai buvo tokie, kad į šiuos klausimus jis jau atsakė ikiteisminio tyrimo metu

Tuo metu ministras akcentavo, kad tyrimo metu surinkta medžiaga nusiųsta įvertinti STT. Taip pat K.Jucevičiaus atžvilgiu šiuo metu ministerijoje atliekamas dar vienas tarnybinis patikrinimas „dėl galimo neskaidraus pareigūnų atstatymo į tarnybą“. Tyrime aiškinamasi situacija dėl dviejų FNTT Panevėžio skyriaus pareigūnų grąžinimo į pareigas.

Po tyrimo – siūlys pakeitimų

S.Skvernelis tvirtino, kad ministerija greičiausiai siūlys tikrinimo poligrafu tvarkos pakeitimus, kad tai būtų ne viena iš papildomų, bet viena pagrindinių priemonių tikrinant asmens patikimumą – taip esą yra „nemažoje dalyje valstybių“. Taip pat ministerija ketina rengti tvarkos aprašą, kad minsiterija galėtų „planingai ar neplaningai“ atlikti įstaigų prie ministerijos auditą.

„Kalbant apie Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymą, ten turėtų būti imperatyvas, kad kilus bet kokiai abejonei dėl informacijos galimo neteisėto panaudojimo arba praradimo, arba jei jis susijęs netinkamais ryšiais su netinkama aplinka, turėtų būti imperatyviai naikinamas toks leidimas, kad bent jau šiame etape būtų atskiriamos pareigybės, kurios gali toliau darbuotis turėdamos leidimą ir neturėdamos leidimo“, – sakė jis.

Apklausė kaip liudytoją

Tarnybinis tyrimas dėl K.Jucevičiaus patikimumo buvo atliekamas nuo pernai lapkričio. K.Jucevičiaus kadencija turi baigtis 2017  metais.

Klausimas dėl K.Jucevičiaus patikimumo kilo, kai jis buvo apklaustas Specialiųjų tyrimų tarnyboje kaip specialusis liudytojas, atliekant ikiteisminį tyrimą buvusio advokato Juzefo Kozubovskio byloje.

K.Jucevičius siekė teisme panaikinti S.Skvernelio įsakymą atlikti pakartotinį jo patikimumo tikrinimą – šiuo įsakymu K.Jucevičiui tyrimo metu buvo uždrausta susipažinti su slapta informacija. Vilniaus apygardos administracinis teismas šią bylą trečiadienį nutraukė K.Jucevičiaus prašymu. Sprendimo motyvų K.Jucevičius nenurodė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

01:41
01:01
01:30

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min