Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 13d. 08:37

Fontanai sostinei tapo prabanga

Visą vasarą veiks tik 4 iš 10 miesto fontanų.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Visą vasarą veiks tik 4 iš 10 miesto fontanų.

Miesto taupymo režimas smogė ir sostinės fontanams. Gegužę jų veiks tik keturi, nuo birželio – dar keletas, tačiau tik porai savaičių, kol mieste vyks pagrindiniai renginiai ir Dainų šventė.

Vilniuje priskaičiuojama 10 fontanų, kurių eksploatacijai kasmet reikia apie 500 tūkst. Lt. Miestui pradėjus taupyti savivaldybė fontanams įjungti ir prižiūrėti teskyrė trečdalį visos reikiamos sumos – apie 150 tūkst. Lt.

„Pinigų fontanams, kad ir kaip būtų gaila, yra per mažai. Iš pradžių dar buvo idėjų sutrumpinti jų darbo laiką mėnesiu, tačiau ir taip į numatytą sumą netilpsime, todėl fontanai prie Rotušės ir prie Operos ir baleto teatro bei Vašingtono aikštėje veiks tik birželio pabaigoje, liepos pradžioje, švenčių ir renginių metu“, – sakė savivaldybės Komunalinio ūkio poskyrio vedėjas Saulius Valickas.

Anot pašnekovo, vien Rotušės fontano priežiūrai kasmet reikia apie 120 tūkst. Lt – beveik visų šiems metams 10-čiai fontanų skirtų pinigų.

„Kur dar vandalų padaromi nuostoliai. Vokiečių gatvėje ir prie Rotušės į fontanus pilamas indų ploviklis, tenka keisti vandenį, valyti ir tvarkyti įrengimus“, – apgailestavo S.Valickas.

Verslininkai neremia

Šiuo metu sostinėje nuo gegužės pradžios veikia tik keturi fontanai – Pilies gatvėje, Odminių ir Vokiečių gatvėse bei Taikos gatvėje.

Kitų fontanų paleidimui reikalingų lėšų prašoma ir verslininkų, tačiau pastarieji kol kas nebylūs.
„Reikia suprasti, niekas šiais laikais pinigais nesimėto, nors, sakykim, Europos aikštės fontanui verslininkai pinigų galėtų skirti. Parašėme raštus, nusiuntėme, bet atsakymo, matyt, ir nebesulauksime“, – pasakojo S.Valickas.

Seimo fontanas neveiks

Šiemet neveiks fontanas Nepriklausomybės aikštėje, prie seimo. Jis per sausio 16-ąją vykusias riaušes buvo apgadintas, o jo remontui savivaldybė lėšų neturi.

Temos: 1 Verslas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

17:24
00:38
01:30

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min