Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Fortepijono magas A.Paley vėl svečiuojasi Klaipėdoje

A.Palei Klaipėdos publikai gros jau devintą  kartą.
15min nuotr. / A.Palei Klaipėdos publikai gros jau devintą kartą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Uostamiestyje gyvenantys melomanai vėl gali džiaugtis sulaukę garbingo svečio – fortepijono virtuozo Aleksandro Paley.

Asmenine charizma bei virtuoziniais gebėjimais stebinantis atlikėjas prieš pusmetį Klaipėdos koncertų salei pasiūlė didingo ciklo sumanymą – kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru atlikti visus 27 Wolfgango Amadeus Mozarto koncertus vienam, dviem arba trim fortepijonams ir orkestrui. Klaipėdiečiai šį iššūkį entuziastingai priėmė. Parengę tris įspūdingas programas su A. Paley jie įsitikino, jog muzikavimas su šia ypatinga asmenybe yra neįkainojama patirtis ir tikras džiaugsmas. 

Klaipėdos koncertų salėje penktadienį įvyks pirmasis ciklo „Mozartas: visi koncertai fortepijonui ir orkestrui“ koncertas. Jame A.Paley ne tik skambins, bet ir diriguos. Vadovavimas orkestrui nuo fortepijono mūsuose nėra dažnas reginys, o tokio koncertų ciklo atlikimas Klaipėdoje iki šiol dar neturėjo analogų. Planuojama, jog jį sudarys 7 renginiai, kurių trijų artimiausių datos jau numatytos ir sužymėtos plačiai pasaulyje koncertuojančio pianisto kalendoriuje. 

A.Paley, garsėjantis fenomenalia atmintimi, savo repertuare turi daugiau nei trisdešimt koncertų fortepijonui ir orkestrui, šimtus solinių ir kamerinės muzikos kūrinių.
Visų Mozarto fortepijoninių koncertų ciklą A. Paley ir orkestras penktadienį pradės pimuoju ir antruoju koncertais, kuriuos sukūrė vienuolikametis W.A.Mozartas, padedamas tėvo Leopoldo.

Prieš metus A. Paley ir klaipėdiečiai jau išpildė keturis W. A. Mozarto fortepijoninius koncertus. Tačiau tada jie buvo atlikti tik su styginių orkestru. Šioje programoje Mindaugo Bačkaus vadovaujamas Klaipėdos kamerinis orkestras bus papildytas dviem obojais ir dviem valtornėmis. Kitose programose orkestro sudėtis bus dar labiau išplėsta.

Įspūdinga biografija

15min nuotr./Aleksandras Paley.
15min nuotr./Aleksandras Paley.

Tarptautinių konkursų laureatas 54 metų pianistas A.Paley, garsėjantis fenomenalia atmintimi, savo repertuare turi daugiau nei trisdešimt koncertų fortepijonui ir orkestrui, šimtus solinių ir kamerinės muzikos kūrinių. Jis vadovauja festivaliams Moulin d’Andé (Prancūzija) bei Richmonde (JAV), nuolat keliauja tarp namų Niujorke ir Paryžiuje bei koncertų salių visoje Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje. Jo gastrolių maršrutai veda per tėvynę Moldovą, studijų vietą Rusiją ir kasmet užsuka į Lietuvą. Prieš gerą dešimtmetį šalia skambinimo pradėjęs ir diriguoti, šiemet A. Paley atvertė kitą veiklos puslapį: ėmė dėstyti Paryžiaus „Schola Cantorum“, privačioje aukštojoje muzikos mokykloje.

Neabejojama, kad šis, jau devintasis, fortepijono mago pasirodymas Klaipėdos koncertų salėje bus toks pat užburiantis, kaip visi iki šiol buvusieji.

Koncerto pradžia penktadienį, 18 val.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min