TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Fotoalbume – nuotraukos iš pavojų kupinų vietų

Šį vakarą bus pristatytas J.Kazlausko fotoalbumas „Juozas Kazlauskas. Fotografija“.
Organizatorių nuotr. / Trečiadienį pristatoma J.Kazlausko fotoalbumas „Juozas Kazlauskas. Fotografija“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį I.Simonaitytės bibliotekoje bus pristatomas kino režisieriaus bei operatoriaus Juozo Kazlausko fotoalbumas „Juozas Kazlauskas. Fotografija“. Renginio metu vyks dokumentinių filmų „Juozas Kazlauskas. Fotografija“ ir „Žmogus ir žemė“ peržiūros.

J.Kazlauskas yra palikęs reikšmingą pėdsaką Lietuvos kultūroje, įnešė svarų indėlį į mūsų šalies fotografijos ir kino lobyną. Jo kūrybai būdingas labai platus temų spektras: nuo kelionių šiaurės keliais fotografijų, kino dokumentikos ir Sibiro tremties vietų iki Sąjūdžio ir nūdienos gyvenimo vaizdų.

J.Kazlauskas yra gavęs Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžių, jam suteiktas Tarptautinės meninės fotografijos federacijos menininko fotografo garbės vardas.

Pristatomas fotoalbumas skirtas fotografo 70-mečiui pažymėti. Skirtingas jo fotografijų temas sieja vienas leitmotyvas – būti ten, kur dauguma žmonių bijotų atsidurti. Kūrėją galima priskirti jo kartai artimai humanistinės fotografijos tradicijai. Jo objektas yra žmogus bei jo pasaulis, kuriam atverti reikia taiklios fotografo akies. J.Kazlausko darbai siūlo turtingą vizualinių patirčių paletę, tačiau šis menininkas svetimas mokyklai, kuri dažniausiai išsiteko Lietuvoje, jos saugiose kaimo ir miesto erdvėse. Pagrindinė J.Kazlausko fotografijos erdvė sovietmečiu buvo Šiaurės jūra, kur jis pirmiausia pateko tarnaudamas kariuomenėje. Paskui – Sibiras, Čečėnija, Černobylis, o Lietuva darbuose pasirodo tik tada, kai šalį sukrečia istoriniai įvykiai.

Dokumentinis filmas „Žmogus ir Žemė“ pasakoja apie tradicinę kasmetinę tuometinę Lietuvos SSR fotomeno draugijos parodą, skirtą žemės temai. Čia gausu įvairių fotomenininkų kūrinių herojų, fotomeno draugijos posėdžių, fotografų kūrybinio proceso – visa tai, jau istoriniais tapę fragmentai.
Renginys šiandien vyks 17 val. I.Simonaitytės bibliotekoje Gerlacho palėpėje (H. Manto g. 25).
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min