Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 14d. 10:37

Fotografas Marius Jovaiša: „Žmogus turėtų stengtis nebūti našta savo vaikams“

Marius Jovaiša
Asmeninio archyvo nuotr. / Marius Jovaiša

Verslininkas, fotografas Mariaus Jovaiša vaikšto ant rankų, sėdi virvutės padėtyje, žongliruoja, eina lynu tarsi akrobatas. Ką jau kalbėti apie kilometrus, kuriuos įveikia bėgdamas. Kam jam to reikia? Per kiek laiko galima šitaip ištreniruoti savo kūną? Ką gali atskleisti pratimas, kai žmogus atsistoja ant vienos kojos? Ir ką M.Jovaiša veikė iki 35-erių, kai visai nesportavo? Tai tik keli klausimai, kuriuos „NEKO“ podkasto kūrėjas Dalius Pavliukovičius gvildeno su albumo „Neregėta Lietuva“ autoriumi.

Visą „NEKO“ podkasto laidą su Mariumi Jovaiša galite perklausyti čia

Per pastarąjį dešimtmetį M.Jovaiša prikaupė tiek vertingos informacijos apie fizinį aktyvumą, kad pats dabar rašo knygą „Aistra gyventi sveikai“. Bet jis ne tik kitus moko, o ir pats vis mokosi, siekia pažinti, tyrinėja, eksperimentuoja. Ir tai vadina savo gyvenimo varikliu.

„Mūsų pareiga yra savimi rūpintis ir stengtis nebūti vaikams našta, neužkrauti jų rūpesčiais savimi. Man vaikai ir buvo paskatinimas atsisakyti audringos jaunystės palydovų, tokių kaip cigaretės, didelis svaigalų kiekis, vakarėliai. Tada paklausiau savęs, kokį pavyzdį noriu rodyti savo vaikams? Juk viskas prasideda nuo šeimos. Žodis tėvo, sėdinčio po darbo ant sofos su alumi, o vaikui liepiančio pakilti nuo kompiuterio ir eiti į lauką lakstyti, neturi reikšmės“, – dėstė mintis M.Jovaiša.

Asmeninio archyvo nuotr./Marius Jovaiša ir Dalius Pavliukovičius
Asmeninio archyvo nuotr./Marius Jovaiša ir Dalius Pavliukovičius

„NEKO“ podkaste „Marius Jovaiša. Mano varomoji jėga – noras mokytis” netrūko ne tik įdomių detalių apie fotografo gyvenimą, bet ir pamąstymų diskusijas keliančiomis temomis. Pavyzdžiui, kaip valstybė galėtų prisidėti prie sveikų visuomenės gyvenimo įpročių formavimo.

„Aš esu už draudimus, esu už tvarką. Pavyzdžiui, žmogus kasdien valgo pyragus, turi didžiulį antsvorį, geria degtinę kas vakarą ir sulaukęs keturiasdešimties praveria ligoninės duris, nes jam jau reikia širdies šuntavimo operacijos. Tai dabar imk, žmogau, ir 50 procentų susimokėk pats, nes tu pats tą padarei. Juk kai girtas vairuotojas sudaužo mašiną, nuo jo draudimas nusisuka. Galbūt per tokias ekonomines priemones galima labiau paskatinti žmonės savimi rūpintis“, – svarstė M.Jovaiša.

Podkasto klausykite naujoje audioplatformoje 15min Klausyk. Kviečiame „Apple“ ir „Android“ vartotojus atsisiųsti programėlę.

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

02:12
39:35
01:36

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie 15min