Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 19d. 20:28

Fotografijos konkursas baigėsi dviejų moksleivių pergalės džiaugsmu

Į Europos Parlamentą keliaus ne viena, bet dvi fotografijos konkurso nugalėtojos.
Konkurso organizatorių nuotr. / Į Europos Parlamentą keliaus ne viena, bet dvi fotografijos konkurso nugalėtojos.

Kauno rajono moksleivių fotografijos konkurso „Akimirka mano seniūnijoje“ pagrindinis prizas įteiktas ne vienam nugalėtojui, bet dviem merginoms. Į Europos Parlamentą (Briuselis) vyks Domeikavos gimnazijos moksleivė Lina Jaraitė ir Vilkijos gimnazijos abiturientė Gabrielė Selmistraitytė.

Linos ir Gabrielės darbai surinko vienodą balų skaičių, todėl organizatoriai nusprendė įsteigti dvi pirmąsias vietas. Abi merginos savo gyvenimą planuoja sieti su fotografija. Lina trečius metus tobulinasi Moksleivių techninės kūrybos centre. Komisija įvertino šios moksleivės nespalvotas fotografijas, kuriose užfiksuotos artimųjų džiaugsmo akimirkos ir metų bei darbo nualintų žmogaus rankų grožis. Gabrielė atsiimti prizo į Kauną didžiuliu greičiu skubėjo iš ką tik gimtajame miestelyje, Vilkijoje, atidarytos savo fotografijų parodos. Ši mergina taip pat seniai nesiskiria su fotoaparatu. Jos fotografijos išsiskyrė temų ir žanrų įvairove. Konkurso dalyvių buvo prašoma pateikti prie savo nuotraukų trumpus aprašymus.

Organizatorių nuotr./Jauniausia konkurso dalyvė
Organizatorių nuotr./Jauniausia konkurso dalyvė

„Mūsų projektas padėjo atskleisti ne vieną perliuką, iš kurio gali išaugti garsus fotografas. Tačiau pagrindinis konkurso tikslas – paskatinti jaunuomenę kūrybinei saviraiškai, išbandyti save naujoje veikloje, kartu domėtis bendruomenės gyvenimu. Šio tikslo pasiekėme“, – kalbėjo antri metai rengiamo konkurso idėjos autorius, Seimo narys Donatas Jankauskas.

Konkurse dalyvavo per 40 moksleivių iš skirtingų rajono seniūnijų. Aktyviausi buvo Viršužiglio pagrindinės mokyklos mokiniai, taip pat garliaviečiai ir jaunieji fotografai iš Vilkijos. Šiemetinis konkursas išskirtinis tuo, kad jame dominuoja merginų darbai. Tik trys vaikinai panoro pasidalyti savo užfiksuotais vaizdais.

Šiemet konkurso eigą akylai stebėję Kauno rajono jaunimo bendruomenės atstovai įsteigė net du prizus: už Linksmiausią nuotrauką jis atiteko Laurai Ramonaitytei (Zapyškio sen.) ir jauniausiai konkurso dalyvei – 8-erių Gabijai Bespolovaitei, pateikusiai žaismingą fotografijų ciklą „Šypsena“. Pagrindinio prizo – kelionės į Europos Parlamentą steigėjas – prof. Vytautas Landsbergis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min