Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 22d. 11:02

Fotosesijoms renginiuose – išimtis dėl privalomo kaukių dėvėjimo

„Auksinių krivūlių“ apdovanojimai
15min nuotr. / „Auksinių krivūlių“ apdovanojimai
Epidemiologinei situacijai Lietuvoje prastėjant ir nuo spalio pradžios sugrįžus prie privalomo kaukių dėvėjimo uždarose patalpose, praėjusią savaitę išimties sulaukė fotosesijos renginiuose. Spalio 15 dieną sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pasirašė sprendimą, kuriuo žmonėms leista nedėvėti kaukių, jei fotosesijos vyksta atskiroje patalpoje ar atitvertoje erdvėje.

Nuo spalio kaukės uždarose erdvėse – privalomos

Rugsėjo pabaigoje posėdžiavusi Vyriausybė nusprendė, kad prastėjant epidemiologinei situacijai ir plintant koronaviruso delta atmainai, reikia griebtis griežtesnių priemonių, galinčių padėti suvaldyti pandemiją.

Tąkart nuspręsta nuo spalio pradžios vėl grąžinti privalomą kaukių dėvėjimą visose uždarose patalpose (su kai kuriomis išimtimis). Kartu su kitomis išimtimis, kaukių nedėvėti leista ir renginių vedėjams, atlikėjams, pranešėjams bei sportininkams repeticijų, renginių ar transliacijų metu.

Nors po šio sprendimo naujų COVID atvejų skaičius tik augo, o A.Dulkys spalio pradžioje kalbėjo, kad ateityje gali tekti svarstyti ir dėl kaukių dėvėjimo lauke, tačiau praėjusią savaitę renginiams ir fotosesijoms suteikta dar viena išimtis.

Spalio 15 d. ministro pasirašytame sprendime nurodoma, kad kaukių leidžiama nedėvėti ir „asmenims ar asmenų grupėms fotosesijų, vykdomų atskiroje patalpoje ar nuo kitų asmenų atitvertoje atskiroje erdvėje, metu“.

SAM: rizika užsikrėsti prie sienelės – nereikšminga

15min pateiktame atsakyme Sveikatos apsaugos ministerija pabrėžia, kad renginiai šiuo metu nėra draudžiami, jei yra organizuojami pagal nustatytus reikalavimus.

Anot ministerijos, daugelio renginių formatas numato fotosesiją, kaip „svarbią renginio dalį jame dalyvaujantiems žinomiems Lietuvoje žmonėms“.

„Atsižvelgiant į tai, kad fotosesija trunka labai trumpą laiką, buvo padaryti sprendimo pakeitimai, nustatantys galimybę fotografuotis be apsauginių veido priemonių atskiroje nuo renginio patalpoje arba nuo kitų asmenų atitvertoje atskiroje erdvėje“, – teigiama ministerijos pateiktame atsakyme.

Fotografuojantis prie fotosienelės, pasak ministerijos, rizika užsikrėsti – nereikšminga.

„Fotosesijos metu būnant be kaukės keliasdešimt sekundžių, užsikrėtimo COVID-19 rizika ir šio viruso sklaida aplinkoje yra nedidelė ir epidemiologiniu požiūriu – nereikšminga. Beje, renginiuose, vykstančiuose uždarose erdvėse, dalyvauti gali tik paskiepyti, persirgę arba testus atlikę asmenys“, – pabrėžia SAM.

Svarbiausia priemonė – skiepai

Ministerija taip pat pažymėjo, kad pagrindinė COVID-19 plitimą mažinanti priemonė yra skiepai, o visos kitos – tik pagalbinės.

„Norėtume pabrėžti, kad nefarmacines COVID-19 ligos prevencijos priemonės (kaukių dėvėjimas uždarose patalpose, žmonių susikaupimo vietose, rankų higiena, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketas, patalpų vėdinimas) yra pagalbinės priemonės, mažinančios COVID-19 plitimą, tačiau pagrindine priemone išlieka skiepai“, – pabrėžiama atsakyme.

Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu pilnai pasiskiepiję yra 64 proc. Lietuvos gyventojų, tačiau toks skaičius, anot SAM, vis dar nėra pakankamas, kad būtų užkirstas kelias virusui plisti.

„Kaip rodo kitų šalių pavyzdžiai, tikėtinos tolesnės pandemijos bangos, o vakcinacija labai sumažina viruso platinimo, hospitalizacijos ir mirties riziką, tad pandemijos bangos labiausiai palies nevakcinuotą populiacijos dalį. Ligoninių pateikti skaičiai rodo, kad didžioji dauguma gydomų šiuo metu dėl COVID-19 pacientų nebuvo paskiepyti“, – konstatuoja ministerija.

Pasiskiepijus „Pfizer-BioNTech“ vakcina, rizika užsikrėsti sumažėja penkis kartus, patekti į ligoninę – dešimt kartų, o mirti – net 20 kartų, Statistikos departamento duomenis pasitelkia SAM.

Augantys atvejų ir mirčių skaičiai

Pastarosiomis savaitėmis Lietuvoje stebimas augantis naujų susirgimų COVID-19 atvejų skaičius.

Statistikos departamento duomenimis, trečiadienio parą buvo nustatyti 3058 nauji COVID-19 atvejai, mirė 28 žmonės.

Šalyje daugėjant COVID-19 susirgimų, gydymo įstaigos įspėja vos bepajėgiančios priimti pacientus. Santaros klinikos trečiadienį informavo, jog buvo likusios devynios aktyviam gydymui ir penkios reanimacijai skirtos vietos atitinkamai iš 102 ir 36 vietų COVID-19 gydymui. Vilniaus miesto klinikinė ligoninė informavo, kad dėl augančių koronavirusu sergančių pacientų skaičiaus stabdoma kraujagyslių chirurgijos skyriaus veikla.

Siekiant paskatinti skiepijimasi ministerija ketvirtadienį išsiuntė SMS žinutes visiems vyresniems nei 16 metų asmenims, kurie dar nėra pasiskiepiję ar persirgę COVID-19.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

02:04
01:51
01:31

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min