Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 19d. 13:22

R.Žemaitaitis: frakcijos griūtis pražudė „tvarkiečių“ planus turėti kultūros viceministrę

Remigijus Žemaitaitis
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Remigijus Žemaitaitis

Pagal koalicijos sutartį, partija „Tvarka ir teisingumas“ bei „valstiečiai“ dalijasi atsakomybę už Kultūros ministerijos darbą. Tiesa, ministerijoje „tvarkiečių“ deleguotas atstovas nedirba iki šiol. O planus paskirti savo viceministrą, anot „tvarkiečių“ vedlio Remigijaus Žemaitaičio, sužlugdė Seimo „tvarkiečių“ frakcijos griūtis.

„Buvo pateikta kandidatė, kuri galėtų užimti kultūros viceministro poziciją, bet po praėjusios savaitės antradienį įvykusio dalyko, sunkiai įsivaizduoju“, – 15min Seime pasakojo politikas.

Praėjusią savaitę iširo koalicinės „tvarkiečių“ partijos frakcija Seime, o jos pagrindu susikūrė nauja frakcija „Lietuvos gerovei“. Partijos pirmininko R.Žemaitaičio joje nėra, dabar jis dirba mišrioje Seimo narių grupėje.

Taigi jokia frakcija „Tvarkos ir teisingumo“ partijai Seime nebeatstovauja, tačiau, nepaisant to, su ja koalicijos sutarties nutraukti neketinama.

Pagal koalicijos sutartį, „tvarkiečiams“ teko atsakomybė už Krašto apsaugos ministeriją bei dalinė atsakomybė už Kultūros ministeriją. Krašto apsaugos ministro pareigas, prezidento Gitano Nausėdos pageidavimu, ir toliau eina Raimundas Karoblis, pozicijos Kultūros ministerijoje „tvarkiečiai“ taip pat neišsikovojo.

Su teiginiu, kad postų negavo, R.Žemaitaitis nenorėjo sutikti.

„Negalima sakyti, kad mes postų negavome. Yra sutarta dėl ministro, matyt, reikia laiko“, – svarstė jis.

O paklaustas apie atstovą Kultūros ministerijoje, politikas nurodė, kad partijos kandidatė į viceministrės poziciją buvo pateikta rugsėjo pirmąją savaitę.

„Praėjusią savaitę ji turėjo būti tvirtinama, bet kai įvyko tokia situacija, kad iš frakcijos pasitraukė keturi frakcijos nariai, ko gero, sunku, kad būtų įdarbinta“, – komentavo jis, bet kas ta kandidatė, neatskleidė.

„Jeigu nepaskirtas, bus negražu“, – nurodė R.Žemaitaitis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis patvirtino, kad „tvarkiečiai“ pristatė pretendentę į kultūros viceministres ir ji esą dar gali būti patvirtinta.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

„Pasirašytoje koalicijos sutarty buvo pasakyta, kad mes dalinamės ta atsakomybės sfera. Tai yra tiesa, kad jie siūlė žmogų. Jis dar nepatvirtintas yra, nes dar nepatvirtintas, bet nėra taip, kad mes nevykdom kokių nors įsipareigojimų“, – 15min teigė politikas.

„Tvarkiečių“ deleguotas atstovas Kultūros ministerijoje, anot R.Karbauskio, dar gali būti patvirtintas.

Palikdami „Tvarkos ir teisingumo (Suverenios Lietuvos)“ frakciją Vytautas Kamblevičius ir jo bendražygiai labiausiai piktinosi būtent tuo, kad dirbdama koalicijoje jų partija negavo jokių postų, o jei koks ir buvo siūlomas, partijos pirmininkas R.Žemaitaitis esą sprendimus priimdavo vienas ir kėdes matuodavosi tik sau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min