Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 12d. 19:07

Frontas prieš A.Paleckį Naujojoje Vilnioje: konservatorę M.Navickienę remia net ideologiniai priešai

Antrajame ture Naujojoje Vilnioje susirungs Monika Navickienė ir Algirdas Paleckis
Antrajame ture Naujojoje Vilnioje susirungs Monika Navickienė ir Algirdas Paleckis

Konservatorė Monika Navickienė Naujosios Vilnios vienmandatėje rinkimų apygardoje bando susirinkti kuo didesnę kitų partijų ir jų iškeltų kandidatų paramą, kad antrajame ture galėtų įveikti pirmajame ture už ją vos 14 balsų daugiau surinkusį savarankiškai išsikėlusį kandidatą Algirdą Paleckį. Tačiau nei Lenkų rinkimų akcija, nei „Tvarka ir teisingumas“, nei Darbo partija paramos konservatorei reikšti neskuba.

Kol kas M.Navickienę yra parėmę tik Liberalų sąjūdžio ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatai Žydrūnas Savickas ir Giedrius Surplys bei jų partijų lyderiai Remigijus Šimašius ir Saulius Skvernelis.

Valstietis-žaliasis G.Surplys socialiniame tinkle „Facebook“ ragina visus Naujosios Vilnios apygardos rinkėjus palaikyti M.Navickienę ir tikina, kad šis balsavimas yra istorinė proga Naujajai Vilniai.

Kviečiu palaikyti ateitį ir padorumą, o ne prasmirdusią sovietiją ir šlykštų melą, – rašė R.Šimašius.

„Naujoji Vilnia gali būti vieninga ir kurti savo ateitį! Broliai ir sesės lietuviai, lenkai, rusai, padarykime šį žingsnį! Ištieskime ranką santarvei ir pažangai“, – rašo jis.

Paramą konservatorei išreiškė ir Liberalų sąjūdžio pirmininkas Remigijus Šimašius. „Kviečiu palaikyti ateitį ir padorumą, o ne prasmirdusią sovietiją ir šlykštų melą“, – rašė jis.

Socialiniame tinkle „Facebook“ konservatorę palaiko ir daugybė žinomų žmonių, sukurta anketa, kurioje galima registruotis M.Navickienei padėti nusiteikusiems savanoriams, šimtai žmonių dalijasi kvietimu balsuoti už M.Navickienę, o ne už fraze apie Sausio 13-ąją „savi šaudė į savus“ pagarsėjusį ir už viešą pritarimą tarptautiniams nusikaltimams nuteistą A.Paleckį.

Tomo Kaunecko nuotr./Monika Navickienė
Tomo Kaunecko nuotr./Monika Navickienė

Socialdemokratai blaškosi

Lietuvos socialdemokratų partija, kurios atstovas Eduardas Šablinskas rinkimuose Naujojoje Vilnioje liko šeštas, antradienį vakare nutarė, kad dėl kandidatų rėmimo galės apsispręsti tose apygardose kandidatavę politikai ir vietos partijos skyriai.

Socialdemokratų partijos Vilniaus skyrius sprendimą dėl kandidatų rėmimo tikisi priimti valdybos posėdyje antradienį. Tačiau partijos jaunimas jau dabar sako, kad greičiausiai partija įsijungs į M.Navickienės rėmėjų gretas.

Partijos kandidatas Šalčininkų rinkimų apygardoje, teisingumo ministro patarėjas Sergejus Tichomirovas trečiadienį socialiniame tinkle „Facebook“ pareiškė paramą konservatorei.

„Niekada negalvojau, kad viešai paremsiu konservatorių partijos atstovą, bet taip jau susiklostė situacija: kviečiu visus, kurie registruoti Naujosios Vilnios apygardoje, palaikyti M.Navickienę ir prisijungti prie jos kampanijos. Kitu atveju bus labai blogai – Seime atsidurs Lietuvą dergiantis ir iš jos žmonių besityčiojantis A.Paleckis“, – trečiadienį parašė jis.

Socialdemokratų partijos Vilniaus skyriaus valdybos narys, teisingumo viceministras Julius Pagojus tikino, kad antradienį skyriaus valdyba rinksis iš dviejų variantų – remti M.Navickienę arba neremti nieko.

Remsiu ar neremsiu, tikrai negaliu pasakyti, nes šiuo atveju abi pusės kraštutinės, – sako E.Šablinskas.

„Esu linkęs manyti, kad bus priimtas sprendimas remti Moniką“, – sakė jis.

Tuo tarpu Naujojoje Vilnioje kandidatavęs socialdemokratas E.Šablinskas tokiu kolegos sprendimu neapsidžiaugė. Jis sako, kad išmintingiausia būtų šioje apygardoje paramos nereikšti niekam.

„Remsiu ar neremsiu, tikrai negaliu pasakyti, nes šiuo atveju abi pusės kraštutinės. Ten, patys suprantate, kad labai sudėtingas klausimas, nes viena pusė yra, dirbant Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete mačiau ir stebėjau, tai tikrai šiek tiek skaudoka darosi, o kita pusė patys deklaruoja, kad nepriims mūsų į savo koaliciją. Tai esu pastatomas tarp dviejų priešingų polių. Manau, viską spręs patys rinkėjai“, – sakė jis.

Darbo partija oficialiai taip pat yra nusprendusi paramą reikšti tik ten, kur antrajame ture dalyvauja koalicijos partnerių – socialdemokratų ir „tvarkiečių“ kandidatai. Laikinasis partijos pirmininkas Vytautas Gapšys tikino, kad dėl šios priežasties Naujojoje Vilnioje partija greičiausiai nepadės nė vienam kandidatui.

Vis dėlto, V.Gapšys tikino, kad, jei M.Navickienė paprašytų paramos, jis būtų linkęs Naujojoje Vilnioje padaryti išimtį ir paremti konservatorę.

„Nebent į konservatorių pusę gali būti sprendimas skyriuje, dėl to, kad A.Paleckis turi savo labai aštrų požiūrį, kuris mums nėra priimtinas. Todėl aš, kaip laikinasis partijos pirmininkas, tokio rėmimo nepalaikyčiau. O konservatoriai negirdėjau, kad prašytų paramos. Jei prašytų, skyrius turėtų tai suderinti su manimi“, – teigė V.Gapšys.

Vanda Kravčionok ir Ryšardas Burda palieka spręsti rinkėjams

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis sako, kad kol kas partija nėra priėmusi jokio sprendimo dėl paramos antrajame rinkimų ture ir atsisakė išsakyti savo asmeninę nuomonę.

Jis nepaneigė ir nepatvirtino sklandančių gandų esą Lenkų rinkimų akcija su A.Paleckiu jau yra susitarusi dėl darbo vienoje frakcijoje, jei jis bus išrinktas į Seimą.

Aš pati gal išvis neičiau, gal išbraukčiau abu, ką aš žinau, – svarstė V.Kravčionok.

Savo ruožtu Lenkų rinkimų akcijos kandidatė Naujosios Vilnios apygardoje Vanda Kravčionok 15min sakė, kad ji pati partijai siūlytų neremti nė vieno kandidato.

„Nieko. Aš netikiu tokiu rėmimu. Rinkėjai patys apsispręs. Pas mus partijoj visada toks sprendimas. Prasmės nelabai turi tas rėmimas. Ką aš pasakysiu, tai nereiškia, kad rinkėjas taip galvoja. Čia visai kita situacija, kaip rinkėjui pasirodys, taip jis ir priims sprendimą. Aš pati gal išvis neičiau, gal išbraukčiau abu, ką aš žinau“, – sakė V.Kravčionok.

„Tvarkos ir teisingumo“ kandidatas Naujosios Vilnios apygardoje Ryšardas Burda 15min taip pat aiškino neremsiantis nieko.

„Neremčiau nei vieno, nei kito ir palikčiau žmonėms balsuoti pagal sąžinę, o partija nežinau, ar turės kokią poziciją, dar laiko yra“, – sakė jis.

A.Paleckis giriasi sulaukiantis slaptos paramos

Pats savarankiškai išsikėlęs kandidatas A.Paleckis 15min tikino sulaukiantis ne vieno kandidato paramos antrajame rinkimų ture.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Algirdas Paleckis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Algirdas Paleckis

„Vyksta derybos ir yra teigiamų rezultatų, tačiau aš nenorėčiau dar atskleisti detalių. Yra gerų ženklų, manau, kad viskas bus gerai. Yra žmonės ir yra jų komandos ir ten ne visada yra sutapimai nuomonės. Čia irgi yra niuansas“, – teigė A.Paleckis.

Jis aiškino, kad rėmėjai nėra paslaptis, tačiau derybos nėra pabaigtos ir „kai kurie dalykai yra subtilūs“.

A.Paleckis tikino, jog jam keistas kai kurių socialdemokratų sprendimas verčiau remti konservatorę nei kairiųjų pažiūrų politiką.

„Tačiau, mano žiniomis, tikrai ne visi jie remia ją. Yra remiančių socialdemokratų nemažai“, – sakė jis.

A.Paleckis apgailestavo nematantis socialiniame tinkle „Facebook“ kilusios M.Navickienės palaikymo bangos, nes jo profilį kažkas atjungė dar pirmadienį anksti ryte.

„Nesąžininga oponentų kova prasidėjo ir šioje vietoje“, – aiškino A.Paleckis.

M.Navickienė 15min tikino nieko bendra su A.Paleckio anketos blokavimu neturinti.

„Iš A.Paleckio esame girdėję ir kur kas kontroversiškesnių pareiškimų nei šis. Nevertinu tokių kaltinimų rimtai. Eilinis rinkiminis triukas“, – sakė ji 15min.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Vardai

„Daugiau šypsenos“

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

„Susitikime lauke“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min