Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 22d. 09:53

„Frontininkas“ A.Paleckis stoja prieš teismą dėl riaušių prie Seimo organizavimo (atnaujinta 11.05 val., video)

Algirdas Paleckis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Algirdas Paleckis

Vilniaus tarybos narys, „frontininkas“ Algirdas Paleckis penktadienį stoja prieš teismą dėl sausio 16-ąją vykusių riaušių prie Seimo organizavimo.

Paleckis: norėjau „ištraukti“ Valinską pabendrauti su tauta

A.Paleckis penktadienį teismo salėje atmetė kaltinimus dėl sausio 16-ąją vykusio mitingo prie Seimo, pasibaigusio riaušėmis, organizavimo.

Politikas tikino, kad jis buvo tik profsąjungų organizuotos akcijos dalyvis, o ne rengėjas. Jo nuomone, „organizuoti mitingą“ reiškia kviesti ir vežti žmonės į mitingą, tuo metu A.Paleckis tvirtino to nedaręs. Pasak „frontininko“, šioje byloje „yra kažkas falšyvo“.

„Kad patekau į vėlesnius įvykius, nereiškia, kad buvau nesankcionuoto mitingo organizatorius“, – tvirtino jis.

Teisėjo paprašytas paaiškinti savo bandymą patekti į Seimą, „frontininkas“ sakė norėjęs „padėti“ – ėjęs į Seimo rūmus esą „ištraukti“ iš jo Seimo pirmininką Arūną Valinską pabendrauti su tauta.

„Žmonės pradeda reikalauti A.Valinsko, ir matau, kad jei niekas iš Seimo neateis pabendrauti su tauta, gali įvykti įvykiai, kurie ir įvyko. Buvo matyti, kad nebuvo jau tada 75 metrų (atstumo nuo Seimo – BNS) jau tada ir policijos nebuvo“, – aiškino jis.

Į teisėjo klausimą, ar nemanantis, kad minioje pasirodęs A.Valinskas galėjo sulaukti panašaus nepasitenkinimo kaip ir iš Seimo rūmų išėjęs liberalcentristas Artūras Zuokas (jam į galvą buvo paleistas kiaušinis – BNS) , A.Paleckis teigė, kad parlamento pirmininko išėjimas būtų numalšinęs aistras.

„A.Valinskas buvo ką tik išrinktas ir turėjo populiarumą, o A.Zuokas turėjo antspaudą jau tada. () A.Valinskas, pietaudamas „Stiklių“ restorane“, įkalė vinį į politinį karstą. Jei jis būtų išėjęs, ir jis būtų buvęs lyderis, riaušių galėjo nebūti“, – tvirtino "frontininkas".

A.Paleckis pareiškė kvietęs A.Valinską ateiti pakalbėti su žmonėmis per megafoną kaip dalyvis, taip pat kaip dalyvis, o ne organizatorius, esą tramdė sniego gniūžtes ir akmenis mėčiusius mitinguotojus.

Nors pats nėjo prie Vyriausybės, kur pagal profsąjungų parengtą scenarijų turėjo persikelti mitingas, A.Paleckis sakė per megafoną skatinęs kitus protestuotojus ten traukti.

Policijos atstovų paklaustas, ar žinąs, kad tuometinis „Fronto“ prezidiumo narys Vytautas Mikalauskas buvo mitingo vedėjas, A.Paleckis teigė apie tai žinojęs, tačiau esą nustebęs tokiu partijos nario pasirinkimu ir tuo, kad apie tai V.Mikalauskas nepranešė jam kaip partijos vadovui.

Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas nagrinėja administracinio teisės pažeidimo bylą, kurioje A.Paleckis kaltinamas pažeidęs Susirinkimų įstatymą – prie parlamento neturėdamas leidimo surengęs mitingą, nesilaikęs įstatyme numatyto 75 metrų atstumo iki Seimo ir tuo, kad pagal numatytą scenarijų dalis mitinguotojų nepatraukė Vyriausybės link.

A.Paleckio atstovės Laimos Latvėnienės prašymu šioje byloje bus apklausti liudytojai, kurie, anot jos, buvo „fiziškai prie jo asmenybės“ sausio 16 dieną – Antanas Čebatoriūnas, Rimas Urbus bei Giedrė Gorienė.

Policijos prašymu prie šios bylos prijungiamas teismo nutarimas, kuriuo A.Paleckiui skirta nuobauda už panašų nusižengimą – už pažeidimus organizuojant piketą 2008-ųjų rugsėjo 1-ąją S.Daukanto aikštėje.

Susirinkimų ir kitų masinių renginių tvarkos pažeidimu sausio 16-ąją kaltinti ir mitingą organizavę profesinių sąjungų vadovai. Tačiau Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismas balandžio viduryje juos išteisino.

Prokurorai taip pat atlieka ikiteisminį tyrimą dėl riaušių prie Seimo. Baudžiamojoje byloje dėl riaušių sukėlimo ir dalyvavimo jose įtarimai pateikti 64 asmenims.

VIDEO: 15min.lt - Riaušių prie Seimo įžanga (1dalis)

Sausio 16-ąją Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje, vykęs profesinių sąjungų organizuotas mitingas prieš Vyriausybės padidintus mokesčius baigėsi riaušėmis. Per jas nukentėjo apie 30 žmonių, išdaužyti Seimo langai, apgadinti aplinkiniai pastatai, bandyta įsiveržti į Seimą.

Riaušininkus tramdę Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai panaudojo ašarines dujas, gumines kulkas. Suskaičiuota, kad riaušininkai padarė apie 230 tūkst. litų nuostolių.

A.Paleckis kartu su buvusiu partijos bendražygiu, Vilniaus politiku Audriumi Butkevičiumi teisiamas ir kitoje Vilniaus miesto 2-ajame apylinkės teismo nagrinėjamoje administracinėje byloje dėl susirinkimų ir kitų masinių renginių tvarkos pažeidimo nesankcionuotos „svogūnų akcijos“ metu vasario pradžioje.

VIDEO: 15min.lt - Riaušių prie Seimo įkarštis (2 dalis)

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min