Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 11d. 09:23

„Fronto“ partija Vilniuje surengė nesankcionuotą eiseną (papildyta 11.30 val., nuotraukos)

„Fronto“ partija
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / „Fronto“ partija susirinko į nesankcionuotas eitynes.

Trečiadienio rytą „Fronto“ partijos aktyvistai susirinko į nesankcionuotas eitynes Vilniaus centre. Jų eisena pajudėjo iš Arkikatedros aikštės ir pasiekė Seimą.

Mitinguotojai 9 val. ryto pajudėjo nuo Arkikatedros aikštės Seimo link. Eisenos priekyje eina partijos lyderis Algirdas Paleckis. Greta jo žygiuoja Audrius Butkevičius, neseniai pasitraukęs iš partijos Tvarka ir teisingumas ir prisišliejęs prie „Fronto“. Eisenoje žygiuoja per pusšimtį žmonių.

Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./„Fronto“ partija
„Fronto“ partijos eitynės

Policijos pareigūnai per garsiakalbius mitinguotams priminė, kad miesto savivaldybė nėra davusi jiems leidimo tokiai akcijai, tad ji yra nesankcionuota. Dėl to pareigūnai paragino A.Paleckį ir jo bendražygius atsisakyti sumanymo. Mitinguotojams nusprendus tęsti eiseną, policijos pareigūnai ėmė juos lydėti ir raginti pasitraukti nuo važiuojamosios Gedimino prospekto dalies ant šaligatvių.

Tuo metu, kaip praneša 15min.lt žurnalistas, prie Seimo protesto eisenos jau laukia gausios policijos pajėgos – aikštėje prie parlamento pastato matyti bent pusšimtis pareigūnų. Seimo prieigose stovi apie dešimt policijos automobilių, kurių viduje taip pat sėdi pareigūnai.

Papildyta 9.34 val. Gedimino prospektu pasiekę J.Tumo-Vaižganto gatvę, eisenos dalyviai pakluso policijos nurodymams sankryžą pereiti tik degant žaliam šviesoforo signalui. Mitinguotojai užlipo ant šaligatvio, palaukė žalios šviesos, tvarkingai perėjo sankryžą, tačiau po to vėl nuo šaligatvio perlipo ant važiuojamosios dalies.

Gedimino Gasiulio/15min.lt nuotr./Vitas Tomkus ir Kostas Smoriginas
Vitas Tomkus ir Kostas Smoriginas

Eisenai toliau traukiant Seimo link, policijos pareigūnai per garsiakalbius nuolat kartoja, kad eisena yra nesankcionuota, o akcijos dalyviai pažeidžia Susirinkimų įstatymą.

Papildyta 9.43 val. „Fronto“ partijos eisena pasiekė Seimą ir susiliejo su čia jos jau laukusiomis keliomis dešimtimis žmonių. „Trumpam sustosime ir patylėsime, tegul tie, kurie valdžioje, pamato, kiek jėgos yra tyloje“, – susirinkusiesiems sakė A.Butkevičius.

Minioje matyti ir dienraščio „Respublika“ leidėjas Vitas Tomkus, aktorius Kostas Smoriginas bei Nepriklausomybės akto signataras Rolandas Paulauskas, kurie šią savaitę taip pat kvietė žmones kovo 11 d. susirinkti prie Seimo ir tylomis „pagerbti laisvos Lietuvos iliuzijų praradimą“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min