TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

G.Grina neketina slėpti Seimo reikalaujamų VSD pažymų

Gediminas Grina
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Gediminas Grina
Šaltinis: 15min
0
A A

Pristatydamas parlamentarams kandidatas į saugumo vadovus Gediminas Grina sakė nematąs problemų pateikti garsiąsias 12 analitinių pažymų, jeigu tai nesukels asmens duomenų apsaugos problemų.

Klausimas, ar tapęs Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriumi G.Grina pateiktų pažymas, esą atskleidžiančias interesų grupių įtaką politikams ir valstybės tarnautojams, Seimo posėdyje nuskambėjo net kelis kartus.   

Žvalgybos karininkas pabrėžė negalįs konkrečiai atsakyti, kaip elgtųsi, mat iki šiol dirbo kitoje institucijoje ir nėra su jomis susipažinęs, bet pridūrė nematąs priežasčių nepateikti dokumentų Seimui, jei tai leidžia teisės aktai.  

„Išties tai institucijų tarpusavio pasitikėjimo klausimas ir reguliacinių normų nustatymo klausimas. Jeigu teisės aktai leidžia tai padaryti, nematau problemų tai padaryti“, – sakė G.Grina. Jis tik patikslino, kad gali kilti problemų dėl Asmens duomenų apsaugos įstatymo. Esą „kiekvienos institucijos vadovas, teikdamas informaciją, atsako už tai, kas yra parašyta produkte“, o „netikslus elgimasis su asmens duomenimis baigiasi teisme“.

Paklaustas, kokios grėsmės dabar didžiausios Lietuvai, G.Grina teigė, jog jos yra finansinės ir ekonominės. Pasak kandidato į saugumo šefus, viena iš pagrindinių jo užduočių bus keisti VSD darbuotojų požiūrį į savo darbą.

„Tai yra viena iš neišspręstų VSD problemų – informacijos teikėjo ir sprendimo priėmėjo santykis. Informacijos teikėjas privalo įsisąmoninti, kad ne jis yra sprendimų priėmėjas, bet atvirkščiai. Šio santykio nebuvimas arba neteisingo balanso nustatymas, mano manymu, lėmė tokių visuomenėje cirkuliuojančių terminų kaip „politikavimas“ ir „politizavimas“ atsiradimą“,  – pristatydamas sakė G.Grina.  

Kandidatas taip pat akcentavo kovosiąs su galimu informacijos nutekinimu iš VSD. „Visuomenėje kylantys nesusipratimai dažniausiai susiję su nesankcionuotu informacijos atskleidimu. Tokio pobūdžio problema didžiąja dalimi susijusi ir su vidine drausme, griežtų kontrolės normų nebuvimu“,  – minėjo jis.  

Kaip pirmuosius savo darbus einant naujas pareigas karininkas įvardijo susipažinimą su darbo specifika, esą reikia įvertinti, kaip atliekamos funkcijos, galbūt reikia kai kurių atsisakyti ar įdiegti naujų.

Bendraudamas su žurnalistais G.Grina taip pat neigė vis pasigirstančias kalbas, esą jis yra susijęs su dešiniosiomis partijomis. Jis tvirtino neturintis nieko bendra su jokio politine jėga. 

VSD vadovą skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu. Parlamentas dėl G.Grinos kandidatūros balsuos kitą ketvirtadienį, jam susitikus su frakcijomis.   

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min