Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 11 04, 22:07

G.Landsbergis: I.Šimonytė gavo visuomenės mandatą dalyvauti prezidento rinkimuose

Pirminius Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) rinkimus laimėjusi Seimo narė Ingrida Šimonytė užsitikrino ne tik konservatorių paramą per būsimus prezidento rinkimus, bet gavo ir dalies visuomenės mandatą, sako TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis.
Gabrielius Landsbergis ir Ingrida Šimonytė
Gabrielius Landsbergis ir Ingrida Šimonytė / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

„Mes esame rėmę ir dabartinę prezidentę (Dalią Grybauskaitę – BNS), ir kadaise Petrą Auštrevičių, šiandien akivaizdu, kad ir partija, ir didesnė dalis visuomenės apsisprendė balsuodami, kad turime remti I. Šimonytę. (...) Kita vertus, tai yra aišku, kad kandidatas šiandien turi visuomenės mandatą. Tai, kad daugiau ne partijos narių balsavo nei partijos narių taip ir traktuojame, – tai yra visuomenės mandatas tęsti kovą dėl prezidento pozicijos“, – sekmadienio vakarą pirminių partijos rinkimų rezultatus žurnalistams komentavo G.Landsbergis.

TS-LKD sekretoriato teigimu, gavus visų miestų duomenis, už I.Šimonytę balsavo 79 proc. (16 tūkst. 418) konservatorių ir besiregistravusių nepartinių rėmėjų, už buvusį diplomatą V.Ušacką – 21 proc. (4441).

TS-LKD sekretoriato duomenimis, dvi dienas vykusiame balsavime iš viso dalyvavo 63 proc. partijos narių ir užsiregistravusių nepartinių asmenų.

Beje, partijai nepriklausę rėmėjai buvo aktyvesni, nei partijos nariai: balsavo 55 proc. (8247) partijos narių ir 69 proc. (12 tūkst. 681) užregistravusių TS-LKD nepriklausančių žmonių.

„Tokią prognozę buvo įmanoma nuspėti. Tai reiškia, kad žmonės, kurie sąmoningai būtent šitam veiksmui registravosi, jie dažniau ir būna aktyvesni, tai nėra pokštas, tai nėra vien „like'as“ feisbuke. Tai yra rimtas veiksmas, kurio metu užsiregistruoji žinodamas, ką tu ketini daryti“, – balsavusių partijos ir jai nepriklausančių rėmėjų aktyvumo skirtumus aiškino G.Landsbergis.

Anot jo, rinkimų rezultatus patvirtinus partijos tarybai, I.Šimonytė toliau rinkimuose dalyvaus kaip visuomeninė kandidatė.

„Šiuo metu kai formaliai įvyks partijos paramos suteikimas, tam reikalingas tarybos posėdis, tuomet viskas – yra kandidatė, yra jos visuomeninis štabas, visuomeninė programa ir ji yra visuomenės kandidatė šiandien“, – kalbėjo TS-LKD lyderis.

I.Šimonytė nepriklauso TS-LKD, nors į Seimą yra išrinkta kaip šios partijos kandidatė ir priklauso konservatorių frakcijai Seime.

G.Landsbergis sveikino I.Šimonytės varžovą Vygaudą Ušacką garbingai pasitraukus iš rinkimų kovos po patirto pralaimėjimo.

„Vienas iš dalykų demokratijoje, kas labai svarbu rinkimuose, – ne tik juose dalyvauti, bet ir mokėti juos pralaimėti“, – pridūrė konservatorių vadovas.

Vienas iš dalykų demokratijoje, kas labai svarbu rinkimuose, – ne tik juose dalyvauti, bet ir mokėti juos pralaimėti, – pridūrė konservatorių vadovas.

Partijos tarybos posėdį, kuriame bus tvirtinami rinkimų rezultatai, ketinama rengti artimiausiu metu lapkritį.

Pirmąkart vykusiuose pirminiuose konservatorių partijos rinkimuose dalyvauti registravosi daugiau nei 19 tūkst. nepartinių žmonių, po besiregistravusių patikros teisę balsuoti turėjo 18 tūkst. 259.

Kandidatą į prezidentus galėjo rinkti ir daugiau nei 14 tūkst. konservatorių partijos narių, jiems atskiros registracijos nereikėjo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min