15min be reklamos
2022 12 06, 12:36

G.Landsbergis: Kazachstanui reikia Europos, o Europos Sąjungai – Kazachstano

Kazachstane viešintis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kvietė stiprinti ne tik dvišalį, bet ir Europos Sąjungos – Kazachstano bendradarbiavimą, antradienį pranešė ministerija.
Kazachstanas
Kazachstanas / URM nuotr.

„Kazachstanui reikia Europos ir Europos Sąjungai reikia Kazachstano plėtojant patikimus energetinius, prekybos, išteklių tiekimo, tranzito ir logistikos ryšius“, – pabrėžė ministras.

G.Landsbergis taip pat išsakė palaikymą Kazachstano siekiui diversifikuoti šalies energetinius ir prekybinius ryšius.

Antradienį po susitikimo su Kazachstano užsienio reikalų ministru Muchtaru Tileuberdi G.Landsbergis teigė, kad vykstantys geopolitiniai pokyčiai reikalauja naujų sprendimų, ir vienas tokių sprendimų – siekti abiem pusėms naudingo glaudesnio ES ir Kazachstano bendradarbiavimo.

G.Landsbergis padėkojo Kazachstanui už „tvirtą laikyseną, paremiant pagrindinius tarptautinės teisės principus“, taip pat išreiškė padėką už Lietuvos istorinio paveldo vietų Kazachstane puoselėjimą. Šių metų gegužės mėnesį Spassk memorialiniame komplekse atidengtas paminklas Lietuvos politiniams kaliniams.

Atkreipdamas dėmesį į Kazachstano užsibrėžtus reformų tikslus, ministras G.Landsbergis teigė matantis nemažai potencialo glaudesniam abiejų šalių bendradarbiavimui.

Kalbėdamas apie ilgalaikių verslo ryšių tolesnę plėtrą, ministras G.Landsbergis kvietė toliau kurti transporto ir logistikos jungtis, didinti abipuses investicijas, išnaudoti turizmo sektoriaus potencialą, skatinti studentų mainus.

Pagerbdamas totalitarizmo aukų atminimą, vizito metu Lietuvos ministras aplankė ir padėjo gėlių vainiką ALŽIR memorialiniame komplekse, įkurtame buvusio lagerio teritorijoje.

Gruodžio 5 – 7 dienomis su oficialiu vizitu lankosi Astanoje, Kazachstane besilankantis užsienio reikalų ministras taip pat susitiko su Senato pirmininko pavaduotoju Askaru Šakirovu ir Parlamento (Mažliso) tarptautinių reikalų, gynybos ir saugumo komiteto pirmininke Aigul Kuspan.

Trečiadienį ministras G.Landsbergis susitiks su Kazachstano prezidentu Kassymu-Jomartu Tokayevu.

Astana yra istorinė Maskvos sąjungininkė, tačiau glaudūs Rusijos ir Kazachstano santykiai tapo įtempti Maskvai pradėjus karinę kampaniją Ukrainoje. Buvęs sovietinis Kazachstanas stengiasi subalansuoti ryšius su Vakarais ir Maskva.

Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui rugsėjį paskelbus apie dalinę mobilizaciją, Kazachstano lyderis į šalį įsileido dešimtis tūkstančių rusų, bėgusių nuo šaukimo kariauti Ukrainoje.

Lapkritį K.-J.Tokayevas buvo perrinktas antrai kadencijai, per rinkimus nesusidūręs su jokiais realiais opozicijos kandidatais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min