Tiesiogiai
15min be reklamos
2023 01 24, 18:56

G.Landsbergis: Rusijai nepavyks pakartoti Holodomoro ir mirtinai sušaldyti ukrainiečių

Rusijai nepavyks pakartoti Holodomoro ir mirtinai sušaldyti ukrainiečių, teigia užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Taip jis kalbėjo nuotoliniame G7+ susitikime dėl energetinės paramos Ukrainai, pranešė Užsienio reikalų ministerija.
Gabrielius Landsbergis
Gabrielius Landsbergis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Rusijos barbariškos pastangos pakartoti Holodomorą ir mirtinai sušaldyti ukrainiečius nepavyks – taip pat ir dėl lietuvių susitelkimo. Daugiau nei 1000 generatorių ir daugiau nei 260 Lietuvos žmonių dėka surinktų ar nupirktų generatorių padeda ukrainiečiams išgyventi šią šaltą karo metų žiemą“, – pranešime sakė G.Landsbergis.

Kartu su didžiausiomis pasaulio ekonomikomis susitikime aptarta būtinybė tiekti įrangą dėl Rusijos atakų nukentėjusios Ukrainos energetikos sistemos atstatymui ir sustiprinimui.

Anot ministerijos, Lietuva yra daugiausiai elektros generatorių ir transformatorių Ukrainai suteikusi Europos Sąjungos valstybė. Ukrainai tiekiami aukštos įtampos transformatoriai, bendradarbiauja abiejų šalių elektros tinklų operatoriai, rengiamasi prisidėti prie Mikolajivo elektros tinklų atnaujinimo, elektros generatorius Ukrainai aukoja Lietuvos žmonės.

Susitikime kartu su G7+ užsienio reikalų ministrais pat dalyvavo Ukrainos diplomatijos vadovas Dmytro Kuleba, Pasaulio banko, Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko ir kitų tarptautinių organizacijų atstovai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min