Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 14d. 11:52 , Atnaujinta: 2021 gegužės 14d. 16:35

200 tūkst. vakcinų Lietuva išdalys Ukrainai, Sakartvelui ir Moldovai

gabrielius-landsbergis-600574b6ba577
Gabrielius Landsbergis
Užsienio reikalų ministerijos iniciatyva Lietuvos vyriausybė Rytų partnerėms skirs 200 tūkstančių vakcinų dozių.

Pasak ministro Gabrieliaus Landsbergio, Lietuva yra pasiruošusi dalintis – nedelsiant bus pradedamos derinti techninės detalės, kad pirmosios vakcinos kuo skubiau pasiektų partnerius Rytuose.

„Šiandien turime progą pademonstruoti, ką reiškia lietuviškas solidarumas. Ypač norėtųsi akcentuoti Ukrainos padėtį – šiai šaliai tenka atlaikyti ne tik pandemijos iššūkius, bet ir militaristinę Kremliaus agresiją. Europos Sąjungos (ES) bendrijos šalyse vakcinacijos procesas vyksta greitai ir sklandžiai, tačiau mes nebūsime saugūs, kol nebus saugios ir mūsų kaimynės“, – sakė G.Landsbergis.

Vėliau spaudos konferencijoje G.Landsbergis patvirtino, kad Rytų partnerėms bus perduota „AstraZeneca“ vakcina. „Kalbame apie „AstraZeneca“, – klausiamas, ar numatyta, kurio gamintojo vakcinos būtų skiriamos Rytų partnerystės šalims, atsakė G.Landsbergis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vakcinavimo centras „Litexpo“ rūmuose
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vakcinavimo centras „Litexpo“ rūmuose

Iki spalio Lietuva Ukrainai skirs 100 tūkstančių, Sakartvelui – 15 tūkst., Moldovai – 11 tūkst. vakcinų dozių. Kaip bus paskirstyta likusi vakcinų dalis, bus sprendžiama artimiausiu metu. Pasak G.Landsbergio, dabar Lietuva patvirtina vasarą ketinamų skirti vakcinų kiekį: „Jei leis galimybės, grįšime prie sprendimo peržiūrėjimo. Vakcinų partneriams reikia labai daug. Tikimės, kad Lietuvos pavyzdžiu paseks ir kitos ES narės“.

Šiuo sprendimu Lietuva prisidės prie „Europos komandos“ iniciatyvos – globalių ES pastangų suvaldyti pandemiją. ES valstybės narės trečiosioms šalims padeda arba per COVAX priemonę, kuri padeda vakcina apsirūpinti mažoms ir vidutines pajamas gaunančioms šalims, arba dvišaliu pagrindu per ES vakcinų dalijimosi mechanizmą.

Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė per Vyriausybės posėdį pažymėjo, kad vakcinos būtų skiriamos ne iškart, o „realistiškesnis laikas yra trečias ketvirtis“.

Sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė sakė, kad pagal geriausią scenarijų trečio ketvirčio pabaigoje Lietuva turėtų būti gavusi daugiau vakcinų nei reikia paskiepyti visiems gyventojams.

„Jei viskas vyks pagal geriausią įmanoma spėjimą, trečio ketvirčio pabaigoje Lietuva gali būti tikėtis gavusi vakcinų tiek, kad mes teoriškai būtume paskiepiję beveik 3,5 mln. gyventojų“, – sakė Ž.Simonaitytė.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Gitanas Nausėda
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Gitanas Nausėda

G.Nausėda: vakcinų skyrimas Rytų partnerėms yra solidarumą rodantis savalaikis sprendimas

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Vyriausybės sprendimas skirti 200 tūkst. vakcinos nuo koronaviruso dozių Rytų partnerystės šalims yra savalaikis – jis rodo Lietuvos solidarumą.

„Manau, kad tai yra ir labai geras, ir savalaikis sprendimas pademonstruoti solidarumą su Rytų partnerystės šalimis“, – viešėdamas Kišiniove penktadienį teigė šalies vadovas.

G.Nausėdos teigimu, 11 tūkst. vakcinos dozių Moldovai yra „simbolikos ir mūsų draugystės su moldavų tauta išraiška“.

„Tai padės vykdyti vakcinacijos procesą, kuris čia dar kol kas yra ganėtinai chaotiškas“, – kalbėjo Lietuvos vadovas.

Tai padės vykdyti vakcinacijos procesą, kuris čia dar kol kas yra ganėtinai chaotiškas.

Prezidentas taip pat teigė besitikintis, kad ateityje Lietuva Rytų partnerėms skirti daugiau vakcinų.

Be kita ko, jis pabrėžė, kad skiepijimasis nuo koronaviruso yra „vienintelis kelias, kuriuo turime eiti“.

Lietuva iki šiol yra gavusi 1 mln. 413 tūkst. 545 vakcinos dozes, kol kas nepanaudota per 144 tūkst. dozių. Bent vieną skiepą nuo koronaviruso yra gavę 30,2 proc. žmonių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

00:15
23:28
00:46

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min