G.Landsbergis sako, kad atsakymų dėl VSD reikia, bet ragina vengti komisijų vajaus

Valdančiųjų konservatorių lyderis, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad žurnalistų knygoje iškelti klausimai dėl Valstybės saugumo departamento (VSD) veiklos reikalauja atsakymų, tačiau ragina Seimo narius nedalyvauti „komisijų povų parade“.
Gabrielius Landsbergis
Gabrielius Landsbergis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Tie klausimai yra iškelti ir besikliaujant vien tiktai jų (žurnalistų – BNS) reputacija ir šiaip iškeltų klausimų logiškumu, manau, kad tie klausimai reikalauja atsakymų“, – žurnalistams Seime sakė G.Landsbergis.

„Kokia forma atsakymai gali būti pateikti, vyksta diskusija, ir kol kas sprendimų priimtų nėra“, – pridūrė jis.

Svarstymai nagrinėti VSD veiklą kilo žurnalistams Dovydui Pancerovui ir Birutei Davidonytei išleidus knygą, kurioje pateikiamas aukštas pareigas departamento užėmusio pareigūno liudijimas. Pranešėjas teigė, kad jis 2018 metų liepą iš departamento direktoriaus pavaduotojo Remigijaus Bridikio gavo kelis lapus su daug pavardžių ir žodinį pavedimą „patikrinti vieno kandidato rinkiminę komandą ir galimų rėmėjų sąrašą“, kuriame, kaip paaiškėjo, buvo nurodyti tuomet dar kandidato į prezidentus Gitano Nausėdos rėmėjai ir bendražygiai.

VSD atstovai tvirtino tikrinę visų kandidatų komandas, pats pranešėjas tikino, kad tikrinta tik G.Nausėdos aplinka, o R.Bridikis jam patvirtino, kad sąrašai buvo gauti iš paties G.Nausėdos. Prezidentas kategoriškai neigia prašęs VSD tikrinti jo komandą.

Liberalas Raimundas Lopata pasiūlė dėl knygoje išdėstytų faktų altikti parlamentinį tyrimą. Opoziciniai „valstiečiai“ siūlo tyrimą atlikti kitu kampu ir kelti klausimus, „ar šis dirbtinai keliamas skandalas nėra gerai organizuoto poveikio valstybės politikams bei politiniams sprendimams, susijusiems su nacionaliniu saugumu, procesas“.

Pasak G.Landsbergio, kokia forma Seimas galėtų aiškintis situaciją, vyksta diskusija, galutinio sutarimo dėl to nėra nei konservatorių frakcijoje, nei valdančiojoje koalicijoje.

Visgi jis paragino neužsižaisti su siūlymų dėl parlamentinių komisijų įvairove.

„Nenorėčiau, kad mes dalyvautume tokiame, na, komisijų povų parade, kas turės spalvingesnį pavadinimą ar kokį ten labiau intriguojantį turinį. Turi būti atsakymai ir tam yra skirtingos formos“, – kalbėjo konservatorių lyderis.

„Tos komisijos, tiesą sakant, kartais atrodo netgi specialiai metamos ir siūlomos tam, kad būtų devalvuojamas pats komisijos žanras“, – sakė jis.

„Praeitoje kadencijoje turėjome komisiją apie viską ir dėl visų“, – tvirtino G.Landsbergis.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas anksčiau teigė, kad parlamentas formuluos klausimus ir šalies vadovui G.Nausėdai, ir VSD direktoriui Dariui Jauniškiui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min