2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2020 08 27

G.Landsbergis siūlo S.Cichanouskajai steigti atstovybes užsienyje

Seimo opozicijos lyderis konservatorius Gabrielius Landsbergis ketvirtadienį pasiūlė Baltarusijos opozicijos kandidatei prezidento rinkimuose Sviatlanai Cichanouskajai steigti jos suburtos Koordinacinės tarybos atstovybes užsienyje.
Gabrielius Landsbergis
Gabrielius Landsbergis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Jo teigimu, prieš Aliaksandro Lukašenkos režimą protestuojantys baltarusiai gali pasinaudoti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo patirtimi.

„Vienas iš efektyviausių instrumentų, padėjusių skleisti žinią apie Lietuvos laisvės siekį Vakarų pasaulyje buvo vadinamieji informacijos centrai – nepriklausomos Lietuvos atstovybės, veikusios JAV ir Europos valstybėse. Tokiu instrumentu gali pasinaudoti ir Jūsų inicijuota ir suburta Nacionalinė koordinacinė taryba, kuri gali ir turi tapti tikruosius Baltarusijos žmonių interesus atstovaujančia institucija ir kalbėti būsimos naujos, demokratiškai išrinktos valdžios vardu”, – viešame laiške rašė G.Landsbergis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Sviatlana Cichanouskaja
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Sviatlana Cichanouskaja

Politikas sakė tikįs, kad prie atstovybių galėtų jungtis ir „geros valios Baltarusijos diplomatai, galintys pasirinkti atstovauti ne krauju susitepusį režimą, o Baltarusijos žmones“.

„Nuoširdžiai siūlau Jums apsvarstyti šią idėją, o mes esame pasirengę suteikti reikiamą politinę, teisinę ir kitokią paramą jos realizavimui“, – teigė G.Landsbergis.

S.Cichanouskaja šiuo metu yra Lietuvoje. Ji buvo priversta palikti Baltarusiją, kai paskelbė nepripažįstanti A.Lukašenkos pergalės suklastotuose prezidento rinkimuose. Ji reikalauja surengti naujus rinkimus ir deryboms įkūrė Koordinacinę tarybą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min