Sportas gyvai
2021 01 07

G.Landsbergis telefonu kalbėjosi su JAV valstybės sekretoriumi M.Pompeo

Ketvirtadienį užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su JAV Valstybės sekretoriumi Michaelu R.Pompeo telefonu aptarė aktualius Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo bei tarptautinio saugumo politikos klausimus, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Gabrielius Landsbergis, Mike Pompeo
Gabrielius Landsbergis, Mike'as Pompeo / R.Lukoševičiaus, „Scanpix“/„Zumapress“ nuotr.

G.Landsbergis padėkojo JAV Valstybės sekretoriui už nuoseklų asmeninį indėlį, plėtojant dvišalius santykius, užtikrinant saugumą Baltijos jūros regione. Ministras kvietė JAV ir toliau stiprinti karinį buvimą Lietuvoje, bendradarbiavimą NATO bei pakartojo Lietuvos įsipareigojimą skirti 2 proc. nuo BVP šalies gynybai ir infrastruktūros stiprinimui.

„Jungtinės Amerikos Valstijos buvo, yra ir bus viena svarbiausių Lietuvos strateginių partnerių. Esame dėkingi šios valstybės administracijai už paramą Lietuvai bei tikimės, kad dėmesys regionui nemažės ir ateityje aktyviai veiksime kartu, užtikrindami mūsų bendrus interesus regione", – sakė ministras G.Landsbergis.

JAV Valstybės sekretorius pasveikino G.Landsbergį neseniai pradėjus eiti užsienio reikalų ministro pareigas ir patikino, kad Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas ir toliau bus aktyviai tęsiamas bei stiprinamas.

Aptariant bendradarbiavimą energetinio saugumo srityje, ministras prašė JAV paramos dėl Astravo atominės elektrinės bei patikino, jog Lietuvos Vyriausybė deda visas pastangas, siekdama užtikrinti, kad elektros energija iš Astravo nepatektų į Lietuvos rinką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius