Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2019 08 30

G.Landsbergis: tyrimą dėl I.Rozovos valdantieji bandys nukreipti į V.Pranckietį

Opozicinių konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis mano, kad valdantieji planuojamą parlamentinį tyrimą dėl Seimo narės Irinos Rozovos bandys nukreipti į Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį.
Gabrielius Landsbergis, Irina Rozova, Viktoras Pranckietis
Gabrielius Landsbergis, Irina Rozova, Viktoras Pranckietis / 15min nuotr.

„Beveik neabejoju, kad tyrimas, kuris bus daromas Seime, jį bus bandoma pakreipti Seimo pirmininko link. Nepaisant to, kad informaciją turėjo ir premjeras, ir jo patarėjai, ko gero ir valstybės tarnautojai, beveik neabejoju, kad informaciją apie I.Rozovą žinojo ir Ramūnas Karbauskis“, – penktadienį „Žinių radijui“ sakė G.Landsbergis.

V.Pranckietis yra sulaukęs kritikos, kad nesiėmė priemonių, gavęs žvalgybos informaciją apie I.Rozovos ryšius su Rusijos pareigūnais.

G.Landsbergis teigė, kad tai bus trečiasis išbandymas valdantiesiems po Mindaugo Basčio ir Artūro Skardžiaus veiklos tyrimų.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Mindaugas Bastys
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Mindaugas Bastys

„M.Bastys tiko šitai valdančiajai koalicijai ir buvo apsaugotas. Jeigu pats nebūtų pasitraukęs, šiandien jis būtų valdančiosios koalicijos narys. Mes turėjome A.Skardžiaus atvejį – jis buvo apsaugotas. Mes šiandien turim trečią egzaminą. Aš turiu mažai optimizmo, kad jis bus išlaikytas. Tai yra koalicija, kuriai tinka žmonės, kurie yra siejami su Kremliaus įtaka Lietuvoje“, – teigė konservatorių lyderis.

Parlamentinio tyrimo metu bus nagrinėjama Valstybės saugumo departamento (VSD) pateikta informacija apie Rusų aljanso narę ir Lietuvos lenkų rinkų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijai Seime priklausančią I.Rozovą.

Kaip anksčiau teigė Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas, „valstietis“ Dainius Gaižauskas, taip pat bus aiškinamasi, ar į situaciją teigiamai reagavo Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, 2018 metų pradžioje gavęs žvalgybos raštą su duomenimis apie I.Rozovos ryšius su Rusijos diplomatais.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Dainius Gaižauskas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Dainius Gaižauskas

„Jis (V.Pranckietis – BNS) turi atsakyti į labai paprastą klausimą, ar R.Karbauskis žinojo, ar prašė iš jo tos informacijos neviešinti ir taip toliau (...) Jeigu taip yra, aš manau, kad tai visiškai keičia vaizdą“, – sakė G.Landsbergis.

Jis teigia norintis pamatyti visą sąrašą žmonių, kurie žinojo VSD informaciją apie I.Rozovą, taip pat jis mano, kad balsuoti Seimas dėl pasitikėjimo V.Pranckiečiu galėtų tik po tyrimo.

„Jeigu šiandien būtų teikiamas balsavimas dėl V.Pranckiečio, tai akivaizdu, kad neturint visos informacijos, tai yra R.Karbauskio politinis žaidimas“, – teigė konservatorių lyderis.

VSD dokumente rašoma apie tarimąsi su Rusijos diplomatais dėl finansinės paramos Rusų aljansui.

Anot Saugumo departamento, skirtingais laikotarpiais su Rusijos diplomatais aptartos galimybės Rusų aljansui formuoti bendrą tautinėms mažumoms atstovaujantį politinį junginį kartu su Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga.

Žvalgybos duomenimis, I.Rozova prieš aštuonerius metus bandė įtraukti Rusijos diplomatus, kad būtų daroma įtaka formuojant koalicijas Vilniaus miesto savivaldybės taryboje, taip pat rašoma apie Seimo narės bendravimą su iš Lietuvos 2014 metais išsiųstu Rusijos generaliniu konsulu Vladimiru Malyginu.

I.Rozova per 2016 metų rinkimus išrinkta į Seimą pagal šios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos sąrašą sąrašą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius