Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 23d. 13:18 , Atnaujinta: 2019 liepos 23d. 13:52

G.Landsbergiui abejojant, S.Skvernelis kartoja, kad trys ministrai bus pakeisti: aiškėja, kas jie

A.Palionis, J.Narkevičius ir V.Kondratovičius
15min nuotr. / A.Palionis, J.Narkevičius ir V.Kondratovičius

Seimui antradienį per balsavimą patvirtinus Sauliaus Skvernelio kandidatūrą į premjerus, opozicinių konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis išsakė abejones, ar, kaip žadėta, bus atnaujinta Vyriausybės sudėtis ir pakeisti trys ministrai. Tačiau S.Skvernelis patikino, kad tai bus padaryta.

Nepaisant opozicijos būgštavimų, kad patvirtinus jo kandidatūrą į premjerus Vyriausybėje nebus keičiamas nė vienas ministras, S.Skvernelis kartojo, kad bus keičiami trys ministrai.

Nors S.Skvernelis kartoja, kad naujų ministrų pavardes pasakys tik tada, kai jų kandidatūros bus galutinai suderintos, šio įžado nesilaiko jo patarėjas Skirmantas Malinauskas.

Antradienį Žinių radijui jis patvirtino, kad susisiekimo ministru bus siūlomas Susisiekimo ministerijos Kelių ir oro transporto grupės vadovas, buvęs šios ministerijos viceministras Algirdo Butkevičiaus Vyriausybėje Vladislavas Kondratovičius.

Vidaus reikalų ministru, anot S.Malinausko, teikiamas trečią kadenciją Seime dirbantis Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos atstovas, buvęs Trakų rajono savivaldybės tarybos narys, Vilniaus ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Jaroslavas Narkevičius.

Žemės ūkio ministru teikiamas socialdarbietis Seimo narys Andrius Palionis. Jis A.Butkevičiaus Vyriausybėje buvo įvardijamas kaip kandidatas į aplinkos ministrus, tačiau juo netapo. A.Palionis yra sakęs, kad turi pakankamai patirties užimti ministro pareigas.

Opozicija abejoja, ar pokyčių išvis bus

Abejonėmis, kad ministrai nebus keičiami, antradienį pasidalino didžiausios opozicinės frakcijos Seime – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) – seniūnas G.Landsbergis.

Po balsavimo dėl S.Skvernelio kandidatūros toliau eiti premjero pareigas, konservatorius sakė:

„Dabar jis (S.Skvernelis – red.past.) turi paskelbti, ar keis ministrus. Mano žiniomis, kad nekeis. Ir, aš manau, kad politine prasme tai bus didžiulė jo pergalė. Dėl to, kad dabar su prezidentu jis laiko, Antano Guogos terminais, visas kortas savo rankose ir gali pasakyti, kad, deja, jie su prezidentu sutarė, kad neatiduoda ministerijų, pavyzdžiui, lenkams, ypač – „Tvarkai ir teisingumui“ ir viskas. Jūs, be abejonės, tuos pačius klausimus užduosite: o tai kaip sutartis? O ką, pabandykite dabar atleisti premjerą kas nors. Niekas nebegali, viskas, jis dabar yra patvirtintas metams ir čia niekas nebesikeis.“

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis

Atnaujintos Vyriausybės formavimas, pasak S.Skvernelio, atrodys kaip visada.

„Bus suderinama su Respublikos prezidentu, tikrinami kandidatai. Kada jie jau atitiks nepriekaištingos reputacijos ir Korupcijos prevencijos įstatymo reikalavimus ir bus sutarta dėl jų, tai bus padaryti paskyrimai“, – sakė jis.

Ministrų kandidatūras prezidentui Gitanai Nausėdai S.Skvernelis planuoja pateikti sulaukęs dekreto dėl jo skyrimo premjeru.

„Turėsiu aš tada galimybę per 15 dienų pateikti kandidatus“, – sakė jis, žadėdamas kandidatus į ministrus pristatyti anksčiau nei šis terminas.

Anot S.Skvernelio, su prezidentu kol kas sutarta ne dėl visų galimų kandidatūrų į Vyriausybės narius. Dėl kurių nesutarta, jis neatskleidė.

„Galbūt po to istoriškai pasakysime, jeigu buvo kažkokie nesutarimai. Bet iš esmės, taip, yra dvejonių, abejonių. Aš girdžiu Respublikos prezidentą ir tas dvejones, abejones tikiuosi išsklaidyti“, – Seime žurnalistams sakė jis.

Planuojama, kad trys ministrai bus pakeisti Seime nebalsuojant dėl atnaujintos sudėties Vyriausybės programos. S.Skvernelio teigimu, niekur nėra numatyta, kad Seimas tokiu atveju turėtų balsuoti dėl Vyriausybės programos net ir keičiantis daugiau nei pusei ministrų.

„Tiesiog yra procedūros numatytos Seimo statute, kas turi būti padaryta. Tai jeigu bus toks kelias pasirinktas, bus pristatyti nauji ministrai, gal pusės valandos diskusija ir įgaliojimų grąžinimas. Seimas balsuos dėl įgaliojimų grąžinimo. Arba galbūt bus kitas kelias pasirinktas. Tai vėliau informuosime“, – kalbėjo S.Skvernelis.

Įvardijo pirmuosius darbus

Klausiamas apie pirmuosius laukiančius darbus, S.Skvernelis sakė, kad reikia galutinai suformuoti Vyriausybę, spręsti teisinius klausimus.

„Toliau, matyt, Seimas išeis iki sesijos dirbti su rinkėjais, o iki rudens dar reikės, ypač naujiems ministrams, pasistengti, pasidarbuoti“, – teigė jis.

Kalbėdamas apie valdančiojoje koalicijoje numatytus dalykus – vadinamųjų vaiko pinigų didinimą, nemokamus vaistus senjorams, S.Skvernelis aiškino, kad tokius įsipareigojimus įmanoma įgyvendinti finansiškai.

„Tai yra įsipareigojimai, kuriuos turėsime įgyvendinti, ir daugiau mažiau yra preliminariai paskaičiuoti tie įsipareigojimai, kiek gali būti įgyvendinti. Iki rudens dar yra laiko. Bet, jeigu niekas nieko tokio netikėto neįvyks, tai bus padaryta“, – patikino jis.

G.Lansdbergis nieko nauja nesitiki

Seimo TS-LKD frakcijos seniūno G.Landsbergio nuomone, kažkokių reikšmingesnių darbų iš Vyriausybės nebegalima tikėtis.

„Reikšmingiausia, kas galėtų atsitikti, jeigu prezidentas, vis dėlto tesėdamas savo rinkimų pažadą, kvies telktis partijas į kokius nors partinius susitarimus dėl mokestinės politikos, švietimo, dar dėl kokių kitų klausimų, tada gali dar kažkas išjudėti. Bet šiaip jau pereiname į priešrinkiminį laikotarpį“, – Seime žurnalistams sakė jis.

Klausiamas, ar konservatoriai pritartų koaliciniams susitarimas dėl vadinamųjų vaiko pinigų, nemokamų vaistų senjorams, G.Landsbergis pabrėžė to kainą.

„Kaip mes gerai atsimename, arba reikia iš kažko atimti tuos pinigus, arba pasiskolinti. Nežinau, kažkaip apie finansavimo šaltinius visi visą laiką vengia kalbėti“, – teigė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min