2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

G.Nausėda: Benedikto XVI asmenybėje derėjo meilė artimam ir nepakantumas blogiui

Benediktas XVI buvo katalikų vedlys, derinęs tvirtumą, kuklumą bei meilę artimam ir nepakantumą blogiui, sako mirusio popiežiaus emerito atminimą Vatikane pagerbęs prezidentas Gitanas Nausėda.
Gitanas Nausėda dalyvavo Popiežiaus emerito Benedikto XVI atsisveikinimo ceremonijoje
Gitanas Nausėda dalyvavo Popiežiaus emerito Benedikto XVI atsisveikinimo ceremonijoje / Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos / Roberto Dačkaus nuotr.

Pasak prezidento, Benediktas XVI buvo didis mąstytojas ir teologas, o bendravusieji su popiežiumi prisimena jo jį, kaip artimą pašnekovą.

„Katalikų tikėjimas ir Bažnyčia neteko žmogaus, kuris savyje derino tvirtumą ir kuklumą, meilę artimam ir nepakantumą blogiui. Popiežius Benediktas XVI visą gyvenimą išlaikė tvirtus principus ir vertybes, tačiau visada išliko kukliu, paprastu žmogumi (...) Jis spinduliavo pagarbą, meilę ir kartu buvo kovotojas prieš blogį“, – pranešime spaudai ketvirtadienį sakė G.Nausėda.

Pasak Lietuvos vadovo, abu XX amžiaus totalitarinius režimus matęs popiežius Benediktas XVI ne kartą akcentavo, jog ne moralinis kompromisas su blogiu, o amžinosios vertybės ir nepalaužiamas tikėjimas yra kelias į išsigelbėjimą.

„Tai buvo popiežius, pasakęs: „Neteisingumo, blogio tikrovės negalima tiesiog ignoruoti, atidėti į šalį. Ją būtina įveikti ir nugalėti. Tiktai šitai iš tikrųjų reiškia gailestingumą.“ Šiandienos pasaulyje šie žodžiai yra kaip niekada svarbūs“, – teigė prezidentas.

Benediktas XVI, vadovavęs Katalikų Bažnyčiai nuo 2005 metų iki atsistatydinimo 2013-aisiais, mirė šeštadienį, eidamas 96-uosius metus. Ketvirtadienį laidojamas pontifikas tapo pirmuoju nuo Viduramžių popiežiumi, atsistatydinusiu iš pasaulio Katalikų Bažnyčios vadovo pareigų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min