2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
01 03 /11:37

G.Nausėda: Benedikto XVI mirtis – didžiulis nuostolis Bažnyčiai, tikintiesiems

Popiežiaus emerito Benedikto XVI mirtis yra didžiulis nuostolis Bažnyčiai ir visiems tikintiesiems, sako prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį Apaštalinėje nunciatūroje Vilniuje pareiškęs pagarbą velioniui bei pasirašęs užuojautų knygoje.
Gitanas Nausėda
Gitanas Nausėda / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

„Reiškiame užuojautą dėl Benedikto XVI mirties – tai buvo didis mąstytojas, bet ir būdamas didis mąstytojas tai kartu buvo ir kuklus, paprastas žmogus, artimas žmonėms, artimas savo studentams, puoselėjęs tradicines vertybes, kurios buvo susiklosčiusios per šimtmečius, tobulinęs Bažnyčios mokymą, stengęsis pritaikyti jį dabartinėms aktualijoms, bet kartu išlaikydamas labai tvirtus principus“, – žurnalistams sakė prezidentas.

„Manau, kad tai yra didžiulis nuostolis pačiai Bažnyčiai, katalikų tikėjimui ir, žinoma, kiekvienam iš mūsų, kiekvienam pasaulio gyventojui. Mes pasigesime Benedikto XVI paprastumo, kuklumo“, – pridūrė jis.

Prezidentas ketvirtadienį planuoja vykti į popiežiaus emerito laidotuves Vatikane.

Jis antradienį sakė kol kas nežinantis, ar vizito metu susitiks su popiežiumi Pranciškumi.

„Svarbiausia man dabar priimti tą sprendimą, kuris kyla iš širdies – norisi būti tą sunkią minutę su Bažnyčia, su jos hierarchais, su visais žmonėmis, kurie, neabejoju, tikrai nuoširdžiai išgyvena dėl šios netekties“, – sakė šalies vadovas.

Lygino su šventuoju

Savo ruožtu apaštalinis nuncijus Lietuvoje arkivyskupas Petaras Antunas Rajičius sakė penkerius metus turėjęs „garbę ir privilegiją“ dirbti popiežiaus asistentu Vatikane.

„Tuo metu mano pareigos buvo palydėti valstybės vadovus, vyriausybių vadovus, kunigus, vyskupus ir kitus, atvykusius pas popiežių lankyti jį privačioje audiencijoje, į jo privačią biblioteką“, – sakė jis.

Dvasininkas prisiminė Benediktą XVI kaip kuklų, nuolankų ir gilaus tikėjimo žmogų.

„Jis buvo labai džentelmeniškas, – kalbėjo apaštalinis nuncijus Lietuvoje. – Būti jo akivaizdoje reiškė būti akivaizdoje švento žmogaus, šventojo.“

Pasak P.A.Rajičiaus, Benediktas XVI „ėjo su Dievu, gyveno su Dievu, mąstė su Dievu“.

Buvęs popiežius mirė šeštadienį, būdamas 95 metų. Katalikų Bažnyčiai jis vadovavo aštuonerius metus, nuo 2005 metų balandžio iki 2013 metų kovo.

Jis tapo pirmuoju pontifiku, kuris atsiprašė už visame pasaulyje kilusius skandalus, išreikšdamas „gilų gailestį“ ir asmeniškai susitikdamas su aukomis.

Tačiau nors jis ėmėsi svarbių veiksmų kovai su dvasininkų vykdomu vaikų išnaudojimu, buvo kritikuojamas, kad nesugebėjo užkirsti kelio Bažnyčios dangstymui.

Benediktas XVI pelnė „Dievo rotveilerio“ pravardę ir ganėtinai konservatyvaus mąstytojo teologiniais klausimais reputaciją.

Vis dėlto P.A.Rajičius sako, kad pastaroji kritika popiežiaus nepaveikė.

„Net viešpats Jėzus buvo kritikuojamas savo laiku. Jis (popiežius – BNS) buvo ištikimas Evangelijai, Jėzaus Kristaus mokymui“, – sakė dvasininkas.

Velionio palaikai bus palaidoti kape po Šv. Petro bazilika.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min