Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 26d. 20:28 , Atnaujinta: 2019 gegužės 27d. 00:18

Prezidento rinkimų finalas: G.Nausėda švenčia pergalę

Gitanas Nausėda, Diana Nausėdienė
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Gitanas Nausėda ir Diana Nausėdienė

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda pergalingą rinkiminę naktį baigė savo rinkimų štabe su šeima, komandos nariais ir rėmėjais.

G.Nausėda pripažino, kad laimėjo prezidento rinkimų antrajame ture.

Nuotaikos išrinktojo šalies vadovo štabe – itin pakilios. Pasveikinti būsimojo prezidento susirinko daug žmonių.

Iš Simono Daukanto aikštės, kur kreipėsi į tautą, sugrįžęs G.Nausėda su sutuoktine Diana Nausėdiene buvo pasitikti plojimas ir šūksniais: „Valio!“.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Gitanas Nausėda su žmona Diana
Luko Balandžio / 15min nuotr./Gitanas Nausėda su žmona Diana

Nausėdos kėlė šampano taures.

„Gal ir ne tas gėrimas, kurį aš labiausiai mėgstu, bet turbūt kartais galima sau leisti taurę. Juo labiau žinai, kad šita taurė bus labai trumpa, po šampano purslų ateina darbas, ateina suvokimas, kad pergalės džiaugsmas jau lieka kažkur už nugaros ir dabar yra atsakomybė“, – kalbėjo jis.

Vienas išrinktojo šalies vadovo rėmėjas ant G.Nausėdos pečių uždėjo šaliką, ant kuriuo pavaizduotas prezidento vėliavos elementas – Lietuvos valstybės herbas, kurio skydą iš dešinės pusės laiko baltas grifas, iš kairės – tokios pat spalvos vienaragis.

D.Nausėdienei įteiktas šalikas, kuriame pavaizduoti Prezidentūros rūmai.

Būsimoji pirmoji šalies ponia dėkojo visiems žmonėms už palaikymą. „Jūs esate mūsų jėga. Palaikykite. Siekime visi solidarumo, siekime tikros bendrystės, sielų bendrystės, stiprinkime, auginkime Lietuvą, būkime kartu“, – kvietė D.Nausėdienė.

Skambino tėčiui

G.Nausėda sakė paskambinęs tėčiui. „Labai norėjau paskambinti tėvukui, pagaliau paskambinau. Pasidžiaugėme pergale, paliūdėjome, kad mama negali šito matyti. Vis dar nerandu savo vyresniosios dukters – kažkur pradingo, niekaip negaliu apsikabinti. Tikiuosi, tą padarysime“, – kalbėjo jis žurnalistams.

Jausmas, kad jis taps naujuoju prezidentu, kaip svarstė G.Nausėda, turbūt aplankys truputį vėliau, nes šiandien per daug euforijos, per daug jaudulio.

Tėtis G.Nausėdai sakė net nelabai turintis laiko su juo kalbėti, nes dabar jam visi taip skambina, tarsi jis pats būtų tapęs prezidentu.

„Tiesiog turbūt tai yra žmogiška. Aš dar negaliu iki galo suvokti šito, kas atsitiko. Bet, aš manau, kad labai greitai tą padarysime, kuomet baigsis šita euforija, visi pasidžiaugsime ir suprasime – džiaugsmai ir baliai baigėsi, o reikia dabar žvelgti į priekį, nes niekas turbūt nerenka į tokias pareigas už gražias akis ar už gražius žodžius. Renka tikėdamiesi darbų ir rezultatų“, – sakė jis.

Aš dar negaliu iki galo suvokti šito, kas atsitiko. Bet, aš manau, kad labai greitai tą padarysime, kuomet baigsis šita euforija.

Klausiamas, ar kelsis gyventi į prezidento rezidenciją Turniškėse, G.Nausėda aiškino, kad tai – ne pirmaeilis klausimas ir bus išspręstas taip, kaip privalo būti sprendžiamas pagal civilizuotą praktiką.

„Jeigu jis būtų sprendžiamas pagal mano asmeninę valią, tai niekas nesikeistų, aš likčiau gyventi ten, kur gyvenu“, – tikino jis.

Įvardijo pirmuosius darbus

Išrinktasis prezidentas, pasak G.Nausėdos, turi daug konsultuotis, pradėti dėlioti komandos kontūrus. Jis svarstė, kad artimiausiomis dienomis turės daug bendrauti su žurnalistais, duoti interviu.

„Man šiuo metu svarbiausia komanda, svarbiausia matyti kertinius žmones kertinėse pozicijose ir tada jau galvoti apie kitus darbus. Ir vienas iš tokių svarbiausių darbų vis dėlto – kokia bus valdančioji koalicija, kokia bus jos sudėtis.

Galimas dalykas, kad bus tam tikrų dalykų, kurie formuos būsimos valdančiosios koalicijos viziją jau šituo tarpuvaldžiu, kuomet prezidentė Dalia Grybauskaitė dar eis savo pareigas, o mes dar nebūsime pradėję eiti tų pareigų. Manau, vyks tam tikri poslinkiai, matysime, ar valdančioji koalicija stiprėja, ar, atvirkščiai, pleišėja. Priklausomai nuo to teks ir rinktis vienokį ar kitokį variantą, kas link Vyriausybės“, – dėstė išrinktasis prezidentas.

G.Nausėda įsitikinęs, kad kai kurie ministrai keisis, nepaisant to, ar valdančioji koalicija išliks tokia pati, kaip dabar.

„Negaliu šiandien sakyti, ir tai būtų neatsakinga, kad tai tikrai keistini ministrai, bet kad aš turėčiau tiems ministrams daug klausimų, galiu tą dar kartą patvirtinti, nors jau ne kartą esu apie tai kalbėjęs“, – teigė jis.

Tarp G.Nausėdos „radare“ atsidūrusių Vyriausybės narių – socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis bei žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.

G.Nausėda sakė nenorintis kalbėti apie premjero Sauliaus Skvernelio perspektyvą, kai jis dar pats labai mįslingai apie tai šneka. „Visada turi būti abipusis sutarimas, abipusis supratimas ir tik tada būtų galima kalbėti apie tai, ar premjeras bus vienoks ar kitoks“, – aiškino jis.

Kartu G.Nausėda tikino nemanantis, kad artimiausios dienos bus skirtos susitikti su politikais.

Jis pabrėžė, kad nori susitikti ne su konkrečiomis frakcijomis, o praktiškai su visomis politinėmis jėgomis, taip pat – I.Šimonytę iškėlusia Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionimis demokratais.

Plūsta sveikintojai

Į G.Nausėdos rinkimų štabą plūsta sveikintojai. Neseniai atvyko ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Jis sakė atėjęs pasveikinti G.Nausėdos. Prieš tai meras lankėsi I.Šimonytės rinkimų štabe.

Rinkimų štabe G.Nausėdai ranką paspaudė ir Artūras Zuokas. Čia lankosi verslininkė Jolanta Blažytė, buvęs Ukrainos ekonomikos ir prekybos ministras Aivaras Abromavičius, su „valstiečiais“ dirbantis viešųjų ryšių specialistas Liutauras Ulevičius, buvęs kultūros ministras nuo Darbo partijos Šarūnas Birutis.

G.Nausėdos štabe lankėsi ir dainininkė Vilija Pilibaitytė-Mia.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Remigijus Šimašius
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Remigijus Šimašius

Gėlių G.Nausėdai atsiuntė Valdas ir Alma Adamkai.

G.Nausėdai pranešus apie I.Šimonytės skambutį, jo rinkimų štabe nugriaudėjo plojimai.

Klausiamas, ar be konkurentės rinkimuose jį dar kas nors pasveikino, G.Nausėda sakė, kad jo telefonas yra kitoje vietoje. Net I.Šimonytė jam prisiskambino tik „per aplinkinius kanalus“ – rinkimų štabo komunikacijos vadovą Aistį Zabarauską.

Pats G.Nausėda dar nepripažįsta laimėjimo. Anot jo, rinkimų laimėtoją skelbia Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Aš negaliu skelbti pergalės, nes tai darau ne aš. Tai daro VRK ir, aš tikiuosi, kad ji tą padarys.

„Aš negaliu skelbti pergalės, nes tai darau ne aš. Tai daro VRK ir, aš tikiuosi, kad ji tą padarys“, – sakė jis.

Rinkimų štabe G.Nausėda dėkojo už paramą Lietuvos žmonėms.

„Šita parama neleidžia abejoti, kad tikrai mus palaiko didelė dalis Lietuvos ir tai turbūt buvo rezultatas to, kaip nuoširdžiai ir kaip negailėdami ir savęs, ir galbūt žmonių kartais negailėdami, nes tikrai kai kurie posėdžiai arba susitikimai užtrukdavo labai ilgai, mes kantriai aiškinome, kas yra gerovės valstybė, kaip mes ją įsivaizduojame, kas yra kitokia politinė kultūra, kas yra taikus ir savitarpio pagarba pagrįstas bendradarbiavimas tarp politinių partijų, tarp pagrindinių valdžios institucijų. Ir, aš matau, kad žmonės patikėjo.

Tai dabar blogiausia, kas galėtų mums nutikti, kad mes nuviltume žmonių pasitikėjimą. Aš darysiu viską ir, aš tikiuosi, mano komanda darys viską, atiduos visas jėgas Lietuvai, kad taip neatsitiktų, kad žmonės nenusiviltų politika apskritai, nes nieko geresnio, kaip tvarkyti gyvenimą, mes be politikos nesugalvojome“, – rėmėjams kalbėjo G.Nausėda.

D.Nausėdienei vyras laimėtoju buvo visada

G.Nausėdos sutuoktinė Diana Nausėdienė sakė, kad jos širdyje vyras rinkimų laimėtoju buvo visada.

„Aš tikėjau nuo pat pirmo žingsnio jo sėkme, nes jis iš tikrųjų buvo geriausiai pasiruošęs žmogus šitai pozicijai. Jis 20 metų nagrinėjo makroekonominius sąryšius, aš juo besąlygiškai tikėjau, ir dėl to ryžomės visa šeima žengti šitą sunkų žingsnį“, – kalbėjo ji.

Klausiama, ar turi pirmosios ponios pavyzdį, autoritetą, D.Nausėdienė aiškino, kad be galo daug stiprių moterų yra tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje.

„Tie stiprumo pavyzdžiai yra labai skirtingi. Kiekviena moteris yra kažkuo ypatinga. Aš mokausi iš kiekvienos moters, kurią sutinku kiekvieną dieną, nes kiekviena moteris turi kažką ypatingo savyje, kuo ji yra unikali ir nepaprastai stipri. O mus visas jungia turbūt tas pamatinis toks, sakyčiau, sakralinis dalykas – mes esame tos šviesos, šilumos ir meilės nešėjos tiek vyrams, tiek vaikams.

Mes turime budėti, kad mūsų sielos išliktų šviesios ir gražios. Kad ir koks sunkus gyvenimas susiklostytų, kad ir kokia kasdienybė sunki mūsų belauktų, mes turime išlikti stiprios, mes turime išlikti moteriškos, mes turime išlikti švelnios, nes mes dovanojame meilę ir gyvybę“, – rinkimų naktį mintimis dalijosi D.Nausėdienė.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Diana Nausėdienė
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Diana Nausėdienė

Pasak jos, pirmosios valstybių ponios daro labai svarbų darbą, gali labai daug padėti valstybės reikaluose.

Štabe – puikios nuotaikos

G.Nausėdos rinkimų štabas ir jo rėmėjai rinkimų rezultatų laukė sostinės restorane „Pachamama“, įsikūrusiame netoli Vyriausybės rūmų.

Rinkimų rezultatų kartu su G.Nausėda laukė talkinusieji jam rinkimų kampanijos metu, taip pat – rėmėjai.

Į štabą buvo atvykęs režisierius Arūnas Matelis, ekonomistas Teodoras Medaiskis, buvęs Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Vidmantas Martikonis ir kiti.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Algirdas Butkevičius
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Algirdas Butkevičius

Tarp jų – ir buvęs premjeras Algirdas Butkevičius su sutuoktine Janina Butkevičiene.

A.Butkevičius sakė seniai pažįstantis G.Nausėdą ir rėmęs jį prezidento rinkimuose.

Taip pat į G.Nausėdos rinkimų štabą atvyko Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas su sutuoktine Inga Grubliauskiene.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Gitano Nausėdos štabas laukia Lietuvos prezidento rinkumų rezultatų
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Gitano Nausėdos štabas laukia Lietuvos prezidento rinkumų rezultatų

G.Nausėda į savo rinkimų štabą, kur buvo laukiama prezidento rinkimų antrojo turo rezultatų, atvyko kiek po 20 valandos. Jį atlydėjo sutuoktinė D.Nausėdienė.

Prieš įžengdamas į savo rinkimų štabą, G.Nausėda atsakė į žurnalistų klausimus.

Kandidatui atsistojus prieš mikrofonus, prie jo pribėgo mergaitė, sušukdama: „Gitanas!“. Ji sakė norinti duoti interviu kartu.

G.Nausėda į tai sureagavo sakydamas: „Na, vaikai tai politizuoti be galo, be krašto“.

G.Nausėdos konkurentė rinkimuose Ingrida Šimonytė rinkiminę kampaniją apibūdino kaip nuobodžią. G.Nausėdos nuomone, kampanija buvo aukšto lygio.

„Kai kurie apžvalgininkai arba kad ir prezidentas Valdas Adamkus šiandien pažymėjo, kad tai tikrai europietiškos kultūros atspindys. Tai tikrai pagarba vieno kandidato kitam kandidatui. Taip, buvo daug dalykinių diskusijų, bet, matyt, tas dalykines diskusijas lėmė faktas, kad žmonės nori žinoti, ką kandidatai į prezidentus galvoja socialiniais, ekonominiais klausimais. Kad jos buvo nuobodžios, aš nesutikčiau su tokia nuomone. Manau, kad buvo ir įdomesnių intrigų, ir įdomesnių momentų, ir tam tikrų pasikeitimų nuomonėmis, t. y. pakankamai ryškių ginčų ir dėl kai kurių praeities klausimų, ir ateities vizijų“, – kalbėjo jis.

Svarbiausia, anot G.Nausėdos, kad po šių rinkimų, nesvarbu, kas juos laimėtų, konkurentai išsaugotų pagarbą vienas kitam, partijos išsaugotų norą bendradarbiauti.

„Nesvarbu, kas tuos rinkimus laimės, aš manau, kad tas motyvas, kurį Lietuvos žmonės, tikiuosi, turėjo širdyje – kad bus daugiau kultūros, bus daugiau savitarpio supratimo po šitų rinkimų – kad tas motyvas visgi bus įgyvendintas“, – dar prieš pradedant skaičiuoti balsus sakė kandidatas.

G.Nausėda aiškino, kad jis nesitikėjo, jog jis bus toks ramus tiek prieš pirmąjį, tiek prieš antrąjį rinkimų turą.

„Aš esu absoliučiai ramus. Visiškai ne dėl rezultato, o dėl to, kad padariau viską, ką galėjau, komanda padarė viską, ką galėjo. Ir dėl tos priežasties būčiau buvęs neramus tik vienu atveju – jeigu būčiau kažką padaręs blogai arba kažkas man būtų kamavę sąžinę. Viso to nėra, todėl šiandien jaučiuosi be galo komfortiškai“, – tikino jis.

Prezidento portretas turėtų kabėti

Rinkėjų aktyvumas rinkimuose perkopė 50 procentų. Kai kurių analitikų nuomone, tai – geras signalas G.Nausėdai.

„Tai palikime analitikams. Manau, kad po kelių valandų įsitikinsime, ar analitikai buvo teisūs, ar neteisūs. Taip, turbūt didesnis aktyvumas rinkimuose apskritai yra didesnio pilietiškumo atspindys. Turbūt tai reiškia, kad abiejų kandidatų simpatikai dalyvavo rinkimuose. Dabar belieka laukti. Turbūt pagrindinis klausimas arba nežinomasis yra, kaip tie balsai pasiskirstys. Aš turiu galvoje balsus kandidatų, kurie dalyvavo pirmajame rinkimų ture ir iškrito iš jų“, – komentavo jis.

Žurnalistės paklaustas, ar norės, kad valdininkai kabintų jo portretą sau už nugarų (naujasis Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paprašė valstybės tarnautojų nekabinti kabinetuose jo portreto), G.Nausėda tikino, kad apie tai visiškai negalvojo.

„Jūs mane pagaunate šiek tiek. Bet, aš manau, kad vis dėlto yra tam tikros demokratinės, vakarietiškos valstybės elementai, kurie šiuo atveju yra mažai susiję su personalija, t. y. su mano ar kažkieno kito personalija. Tai yra daugiau susiję su pagarba pozicijai arba pagarba pareigybei, tai yra aukščiausias valstybės vadovas ir, manau, kad vis dėlto tam tikro tęstinumo vardan mes neturėtumėme taip šokinėti ir siūlyti štai tokius pasiūlymus. Nors pasiūlymus turbūt galima teikti visokiausius, tik, nežinau, ar tai būtų teisingas sprendimas“, – teigė jis.

Didžiųjų miestų intriga

Klausiamas, kiek įtempta bus rinkiminė kova, G.Nausėda svarstė, kad gali būti panašių judėjimų, kaip ir pirmajame rinkimų ture.

„Kuomet ateis iš mažesniųjų apylinkių, gali būti galbūt mano didesnė persvara. Neaišku, kaip bus didžiuosiuose miestuose, kaip bus Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje. Labai įdomu, ir kaip Vilnius atrodys. Taip, tai turbūt buvo mūsų pirmojo turo tamsusis arkliukas, kuriame tikrai turėjome progos pagalvoti, galbūt Vilniui pritrūko mūsų dėmesio ar tiesiog aktyvumo. Manau, kad bet kuriuo atveju intriga bus, bus įdomu ir, žiūrėsime, kas iš viso šito išeis“, – kalbėjo jis.

Pirmajame ture pirmavo I.Šimonytė

Antrajame prezidento ture varžėsi I.Šimonytė ir G.Nausėda.

I.Šimonytė pirmajame prezidento rinkimų ture gegužės 12-ąją surinko 31,31 proc. rinkėjų balsų. Už G.Nausėdą balsavo 30,94 proc. rinkėjų.

Trečiojoje vietoje liko premjeras Saulius Skvernelis su 19,58 proc. rinkėjų balsų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

49:40
01:06
01:03

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min