Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 22d. 12:56

G.Nausėda iš socdemų sulaukė ir komplimentų, bet paramos neužsitikrino

Gitanas Nausėda ir Gintautas Paluckas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Gitanas Nausėda

Antrajame prezidento rinkimų ture su konservatorių kandidate Ingrida Šimonyte besivaržysiantis Gitanas Nausėda trečiadienį Seime susitiko ne tik su valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija, bet ir opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos atstovais. Socialdemokratai yra nutarę nereikšti paramos nė vienam kandidatui, tokios pozicijos jie sakė besilaikysią ir toliau.

Pasak LSDP pirmininko Gintauto Palucko, trečiadienį Seimo LSDP frakcijoje G.Nausėda apsilankė savo iniciatyva.

„Aptarti su frakcijomis lūkesčių ir aptarti savo vizijos, kurioje mes matome labai neblogų ir išsamių gerovės valstybės parametrų. Ir pageidavimas iš mūsų frakcijos yra, kad, jeigu sėkmė lydėtų G.Nausėdą, kad tų gerovės valstybės matavimo vienetų, parametrų nebūtų išsižadama. Tai yra svarbiausias mūsų lūkestis iš naujojo prezidento ar prezidentės“, – po susitikimo su kandidatu kalbėjo G.Paluckas.

Anot jo, LSDP savo nuostatos dėl paramos kandidatams antrajame rinkimų ture nekeičia – nereiškia paramos nei G.Nausėdai, nei I.Šimonytei.

„Esame žodžio žmonės ir priėmę sprendimą, jo laikomės. Partijos valdyba praėjusį penktadienį priėmė sprendimą nepalaikyti nė vieno kandidato. Tačiau partijos nariams nedrausti remti, palaikyti ar agituoti už bet kurį – vieną ar kitą“, – aiškino G.Paluckas.

Jis pats neatskleidė, už ką ketina balsuoti prezidento rinkimų antrajame ture.

„Kai nueisiu prie balsadėžės, ir apsispręsiu. Bet, aš sakau, jog rinkimų kampanijos, sakykime, sukonkretinti gerovės valstybės vizijos parametrai – penki, jie yra labai konkretūs: didinti valstybės biudžetą, mažinti socialinę atskirtį, pajamų nelygybę. Tai yra praktiškai iš socialdemokratų vizijos iki 2024 metų nuostatos ir jos man patinka“, – apie G.Nausėdos rinkimų programą atsiliepė G.Paluckas.

Klausiamas, ar jis asmeniškai remia G.Nausėdą, LSDP vadovas teigė, kad vieša parama vienam ar kitam kandidatui neduoda jokio rezultato.

Esą tai parodė ir Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio atvejis, kai jis išreiškė paramą prezidento posto siekusiam premjerui Sauliui Skverneliui, bet jis pagal rinkėjų balsus laikinojoje sostinėje liko trečias.

„Bet aš ne veltui miniu tuos rinkiminės programos punktus, kurie man patinka. Tačiau galiu paminėti ir kurie nepatinka. Žmogaus teisių srityje pono G.Nausėdos požiūris yra labai tradicinionalistinis ir mūsų progresyviam partijos sparnui jis nepatinka“, – pabrėžė G.Paluckas.

Jis akcentavo, kad abu kandidatai į prezidentus yra „labai gražūs ir išsamūs“, nori parodyti savo gerąsias puses.

„Tačiau, aš manau, kad G.Nausėda parodė didesnę politinę brandą, sutikdamas ateiti ir kalbėtis su frakcijomis Seime. Aš nežinau, kodėl vienas ar kitas kandidatas, kalbėdamas apie susitarimo siekimą šalyje su politinėmis partijomis, politinėje sistemoje tiesiog neateina gavęs kvietimą.

Aš suprantu, kad ateiti pas žaliuosius-valstiečius yra tam tikra galbūt ir kančia, nes tie klausimai užduodami labai dažnai primena kvotą, bet tokia yra prezidento pareiga – nediskriminuoti nė vienos politinės jėgos ir ateiti, šnekėtis arba kviestis juos. Bet tą politinę brandą, mano galva, I.Šimonytė galėjo pademonstruoti šiek tiek didesnę“, – konservatorių kandidatės atsisakymą dalyvauti Seimo valdančiųjų frakcijų posėdyje įvertino G.Paluckas.

Komentarai: 10

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

00:39
01:08
01:52

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas

Visi į lauką!

Parašykite atsiliepimą apie 15min