15min be reklamos
2023 02 07, 15:41

G.Nausėda parengiamojoje EVT sesijoje ragino sutarti dėl sankcijų paketo Rusijai

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį nuotoliniu būdu vykusioje parengiamojoje Europos Vadovų Tarybos (EVT) sesijoje ragino kuo greičiau sutarti dėl 10-ojo sankcijų paketo Rusijai ir griežtinti sankcijas Baltarusijai.
Gitanas Nausėda
Gitanas Nausėda / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

„Neturi likti jokių galimybių Rusijai ir Baltarusijai apeiti sankcijas, vienaip ar kitaip išvengti jų poveikio. Sankcijų efektyvumas yra būtinas siekiant maksimalaus jų poveikio. Siūlau ieškoti mechanizmų, kurie padėtų tai užtikrinti“, – sakė G.Nausėda, cituojamas Prezidentūros pranešime.

Pasak pranešimo, nuotoliniu būdu vykusioje parengiamojoje sesijoje su EVT pirmininku Charles'iu Micheliu taip pat dalyvavo Rumunijos, Ispanijos, Liuksemburgo ir Slovakijos vadovai. Parengiamoji sesija skirta pasiruošti vasario 9–10 dienomis Briuselyje vyksiančiam neeiliniam EVT susitikimui.

Prezidentas pokalbyje išsakė lūkestį, kad EVT sesijoje Briuselyje įvyks produktyvi diskusija Ukrainos eurointegracijos, Rusijos atsakomybės už agresijos nusikaltimus, užšaldytų Rusijos lėšų panaudojimo Ukrainai atstatyti klausimais.

Parengiamojoje sesijoje taip pat aptarti ekonomikos ir migracijos klausimai. Prezidentas pažymėjo, kad svarbu spartinti ES ekonomikos augimą ir konkurencingumą, stiprinti bendrą ES rinką, technologinį ir gamybinį potencialą, numatyti tinkamą finansavimą.

Kalbėdamas migracijos tema, šalies vadovas pažymėjo būtinybę sutarti ES lygmeniu dėl teisės aktų, leisiančių efektyviai reaguoti ir įveikti su nelegalia migracija, ypač autoritarinių režimų migracijos instrumentalizavimu, susijusius iššūkius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Požymiai, kada jau metas keisti stogą. Patarimai planuojantiems įsirengti saulės elektrinę
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Parašykite atsiliepimą apie 15min