Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 18d. 11:03

G.Nausėda prezidentūroje neturi kur papietauti, maistą tenka užsisakyti iš aplinkinių kavinių

Danas Azikevej, Gitanas Nausėda, Diana Nausėdienė
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Danas Azikevej, Gitanas Nausėda, Diana Nausėdienė

Prezidentūros patalpose laikiną kabinetą turintis išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda Simono Daukanto aikštės rūmuose pasigedo vietos, kur galima pavalgyti. Prezidentūros kavinė, kurią kažkada yra aptarnavusi ir bendrovė „Stikliai“, duris užvėrė prieš metus, nes joje dirbusi įmonė patyrė nuostolių.

Per pirmąją prezidentūroje surengtą spaudos konferenciją birželio pradžioje G.Nausėda buvo paklaustas, ar ketina imtis kokių nors pokyčių Simono Daukanto aikštės rūmuose.

„Tiesą sakant, pasigedau prezidentūroje vietos, kur galima pavalgyti. Tai turbūt nėra labai patogu ne tik man, bet ir komandai“, – tąsyk sakė būsimasis šalies vadovas.

Tiesą sakant, pasigedau prezidentūroje vietos, kur galima pavalgyti. Tai turbūt nėra labai patogu turbūt ne tik man, bet ir komandai.

Svarstys, ar ieškoti maitintojo

Pasak G.Nausėdos rinkimų štabo komunikacijos vadovo Aisčio Zabarausko, šiuo metu išrinktasis prezidentas ir komandos nariai dažniausiai pietauja prezidentūroje, užsisakydami dienos pietus iš aplinkinių kavinių.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Permainingas oras Vilniuje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Permainingas oras Vilniuje

„Kol kas nesvarstome skelbti konkurso maitinimo paslaugoms, prie šio klausimo grįšime po liepos 12-osios“, – sakė A.Zabarauskas.

Prezidentės spaudos tarnybos atstovų teigimu, kavinė prezidentūroje nedirba nuo 2018 metų birželio mėnesio. Maitinimo paslaugų sutartis buvo nutraukta tiekėjo iniciatyva.

„Paskutinė įmonė, teikusi maitinimo paslaugas – UAB „Kamelija“. Ar skelbti naują konkursą – bus svarstoma“, – sakė Prezidento kanceliarijos atstovai.

Valgiaraštyje – nuo sumuštinių iki osso buco

Iš Centrinės viešųjų pirkimų informacinės sistemos interneto svetainėje skelbiamos sutarties tarp prezidentūros ir įmonės „Kamelija“ matyti, kad pirktos kelios paslaugos – maitinimo paslaugų teikimas dalykinių (darbo) susitikimų metu ir darbuotojų maitinimas.

Sutartyje prezidentūra per vienerius metus įsipareigojo pirkti maitinimo paslaugų teikimo dalykinių susitikimų metu ne daugiau kaip už 3,5 tūkst. eurų su pridėtinės vertės mokesčiu (PVM). Darbuotojai patys turėjo atsiskaityti už maitinimą.

Vida Press nuotr./Užkandžiai
Vida Press nuotr./Užkandžiai

Sutartis įsigaliojo 2017 metų rugsėjo 1 dieną ir turėjo galioti 12 mėnesių. Buvo numatyta, kad paslaugų gavėjui pasiūlius, sutartis galėtų būti pratęsta du kartus po 12 mėnesių.

Valgiaraštyje buvo nurodyta keliasdešimt patiekalų, kurie galėjo būti tiekiami prezidentūroje. Tarp šaltųjų užkandžių buvo įrašytas vieno kąsnio sumuštinis su ančiukų kepenėlių paštetu ir karamelizuotais svogūnais, brusketa su Parmos kumpiu ir melionu, vieno kąsnio sumuštinis su jautienos nugarine ir vasabiu, kurių kaina – po 1,6 euro, ir t.t.

Valgiaraštyje buvo ir kibinai, įvairūs karštieji patiekalai, pavyzdžiui, lydekos suktinukas su cukinija, karamelizuotomis morkomis, keptais mini pomidoriukais, kuskusu, osso buco (jaučio kulninė) su šakninėmis daržovėmis, kalakuto kumpis su ryžiais, apelsinų padažu ir šviežiomis daržovėmis, kurių kaina – po 4 eurus, ir panašiai.

Taip pat – desertai, kava, arbata, gaivieji gėrimai.

Uždara kavinė

Bendrovės „Kamelija“ direktorė Joana Adomaitienė sakė, kad maitinimo paslaugų sutartis su Prezidento kanceliarija buvo nutraukta, nes įmonei nelabai apsimokėjo ten dirbti. Anot jos, lankytojų srautai kavinėje buvo maži.

„Reikia samdyti dar ir buhalteriją, reikia samdyti ir padavėją, nors aš pati virtuvėje dirbu. Ir tada skaičiuoji, skaičiuoji ir nieko neišeina. O kiekvienas verslininkas nori uždirbti“, – aiškino J.Adomaitienė.

Vasarą, atostogų metu, jos teigimu, prezidentūroje lieka mažai žmonių. Ateiti į kavinę iš gatvės niekas negali, joje gali valgyti iš esmės tik prezidentūros darbuotojai.

„Jeigu per dieną 30 eurų suprekiauja kavinė, tai įsivaizduokite. Alkoholio nėra. Srautas iš gatvės neįmanomas. Tai labai žmogiški tokie dalykai – skaičiai, tiesiog skaičiai“, – komentavo įmonės „Kamelija“ vadovė.

Jeigu per dieną 30 eurų suprekiauja kavinė, tai įsivaizduokite. Alkoholio nėra. Srautas iš gatvės neįmanomas. Tai labai žmogiški tokie dalykai – skaičiai, tiesiog skaičiai.

J.Adomaitienė pabrėžė, kad aptarnauti prezidentūrą – prestižo reikalas. Dėl to ji ir pradėjo ten dirbti.

„Mane pakvietė pati prezidentė. Dėl to aš ten ir atsiradau. Na, tos garbės man kaip ir užteko. Tačiau reikia gyventi. Kai reikia iš savo kišenės apmokėti įmonės minusą, tai pati suprantate“, – kalbėjo ji.

Dirbo nuo „Draugystės“ restorano iki „Stiklių“

Maitinimo paslaugas prezidentūroje yra teikusios kelios bendrovės. Prezidento pareigas einant a.a. Algirdui Brazauskui tai darė viešbučio „Draugystė“, kurį privatizavo vėliau jo sutuoktine tapusi Kristina Butrimienė (dabar – Brazauskienė), restoranas.

15min nuotr./Kristina Brazauskienė
15min nuotr./Kristina Brazauskienė

Prezidentūros maitintojomis yra buvusios bendrovės „Stikliai“, „Ida Basar“, „F and B“, kuriai vadovavo Giedrius Masalskis.

Seimą maitina laikinai

Be nuolatinio maitintojo yra likęs ir Seimas. Pastaruosius dešimt metų parlamentą maitinusios bendrovės „Pontem“ (anksčiau – „Smulkus urmas“) sutartis su Seimo kanceliarija baigėsi gegužės mėnesį.

Siekdama Parlamento rūmuose užtikrinti ilgalaikes maitinimo ir mažmeninės prekybos paslaugas, Seimo kanceliarija yra paskelbusi patikėjimo teise valdomo turto viešąjį nuomos konkursą.

„Scanpix“ nuotr./Kur greitai turės valgyti Seimo nariai, neaišku.
„Scanpix“ nuotr./Kur greitai turės valgyti Seimo nariai, neaišku.

Šių paslaugų teikėjams siūloma išnuomoti Seimo III rūmuose esančias patalpas ir turtą, skirtą vykdyti minėtą veiklą. Turto nuomos terminas – 2 metai su galimybe pratęsti sutartį vieniems metams.

Laikinai Seimo narius ir kanceliarijos darbuotojus vasaros laikotarpiu maitina įmonė „Eugenijos svetainė“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

08:55
00:20
46:42

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min