2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2019 09 02

G.Nausėda ragina sparčiau kelti algas mokytojams, ieškoti rezervų sistemos viduje

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį paragino sparčiau didinti algas mokytojams. Pasak jo, tai įmanoma padaryti ne tik prašant numatyti papildomų lėšų švietimo sričiai valstybės biudžete, bet ir iš vidinių sistemos resursų, nes dalis pinigų čia naudojami neefektyviai.
Gitanas Nausėda
Gitanas Nausėda / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

„Procesas vyksta nesparčiai, procesas aiškiai netenkina“, – žurnalistams Vilniuje sakė prezidentas, paklaustas, kiek sparčiai reikia didinti mokytojų darbo užmokestį.

„Ne taip jau seniai teigėme, kad mokytojo profesija turi tapti prestižine. Deja, šiandien kol kas matau labai mažai padaryta žingsnių, kad ta profesija būtų de facto prestižine“, – pridūrė jis.

„Norisi pirmiausia, kad pokalbiai nesisuktų apie tai, kiek mes dar papildomai galime paimti pinigų iš biudžeto, o šiandien aš matau daugybę resursų, kurie yra neefektyviai panaudojami pačioje Švietimo ministerijos dispozicijoje“, – kalbėjo G.Nausėda.

Šalies vadovas teigė, kad klausimus dėl lėšų panaudojimo efektyvumo kelia Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai pavaldžių įstaigų veikla, tai rodo šiemet atliktas šių organizacijų auditas.

Procesas vyksta nesparčiai, procesas aiškiai netenkina, – žurnalistams Vilniuje sakė prezidentas

Po minimo audito Švietimo ministerija inicijavo pavaldžių įstaigų pertvarką. Vienas iš reformos padarinių – pirmadienį pradėjusi veikti Nacionalinė švietimo agentūra, sukurta sujungus šešias įstaigas.

Mokytojų profsąjungos pastarosiomis savaitėmis ragina sparčiau didinti valandinį pedagogų darbo įkainį.

Daugelis ugdymo įstaigų pirmadienį pradėjo ugdymo procesą. G.Nausėda apsilankė Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min