Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 30d. 17:01

G.Nausėda rengiasi į Vokietiją, laukia Indijos viceprezidento

Gitanas Nausėda
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gitanas Nausėda

Prezidentas Gitanas Nausėda rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais rengiasi į kelis užsienio vizitus. Šalies vadovas, kaip planuojama, lankysis Vokietijoje, Estijoje, Lenkijoje, Niujorke vyksiančioje Jungtinių Tautų (JT) Generalinėje asamblėjoje, susitikimuose Briuselyje. Į mūsų šalį laukiama atvykstant aukšto rango svečio iš Indijos.

Liepos 12 dieną prezidento pareigas eiti pradėjęs G.Nausėda pirmųjų užsienio vizitų vyko į kaimynines Lenkiją ir Latviją, kur susitiko su šių valstybių vadovais.

Jau aišku, kur toliau drieksis prezidento užsienio vizitų maršrutai.

Į Vokietiją vyks ir D.Nausėdienė

Kaip informavo prezidento komunikacijos grupė, rugpjūčio mėnesį suplanuoti du G.Nausėdos vizitai į užsienį.

Rugpjūčio 14 ir 15 dienomis jis su oficialiu darbiniu vizitu lankysis Vokietijoje.

Vizito programa šiuo metu dar derinama. Tačiau Berlyne G.Nausėda ketina susitikti su Vokietijos prezidentu Franku-Walteriu Steinmeieriu, kanclere Angela Merkel, Bundestago pirmininku Wolfgangu Schauble.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Angela Merkel
AFP/„Scanpix“ nuotr./Angela Merkel

Į vizitą vyks ir G.Nausėdos žmona, pirmoji ponia D.Nausėdienė.

„Prezidento sutuoktinio dalyvavimas pageidaujamas oficialių ir valstybinių vizitų metu“, – sakė D.Nausėdienės komunikacija besirūpinanti Regina Statkuvienė.

Krzysztof Sitkowski ir Igor Smirnow/KPRP/Diana Nausėdienė ir Agata Kornhauser-Duda vizito Lenkijoje metu
Krzysztof Sitkowski ir Igor Smirnow/KPRP/Diana Nausėdienė ir Agata Kornhauser-Duda vizito Lenkijoje metu

Prezidento sutuoktinio dalyvavimas pageidaujamas oficialių ir valstybinių vizitų metu.

Rugpjūčio 20 dieną numatomas G.Nausėdos vizitas į Estiją. Planuojami jo susitikimai su Estijos prezidente Kersti Kaljulaid, premjeru Juri Ratu, dalyvavimas nacionalinės šventės renginiuose.

Prieš vykdamas į Taliną G.Nausėda Lietuvoje priims Indijos viceprezidentą Shri M.Venkaiah Naidu.

„Rugpjūčio 17–19 dienomis numatomas Indijos viceprezidento vizitas Baltijos šalyse. Jis lankysis ir Lietuvoje. Planuojamas susitikimas su prezidentu ir vakarienė viceprezidento garbei. Susitikimo detalės ir programa – derinami“, – sakė prezidento komunikacijos grupės atstovai.

Nori artimesnių santykių su kaimynėmis

Rugsėjo mėnesį G.Nausėda vyks į Lenkiją, Varšuvą, kur dalyvaus Antrojo pasaulinio karo pradžios 80-ųjų metinių minėjime.

Čia kviestas ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, ir JAV prezidentas Donaldas Trumpas, todėl Varšuvoje G.Nausėda gali gauti progą su jais susitikti.

Taip pat numatomas prezidento dalyvavimas JT Generalinėje asamblėjoje Niujorke bei susitikimai su NATO ir Europos Sąjungos (ES) vadovais Briuselyje.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos/R.Dačkaus nuotr./Egilas Levitas ir Gitanas Nausėda
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos/R.Dačkaus nuotr./Egilas Levitas ir Gitanas Nausėda

„Užsienių vizitų kryptys yra planuojamos, atsižvelgiant į užsienio politikos prioritetus. Prezidentas dar rinkiminės kampanijos metu yra akcentavęs artimesnių dvišalių santykių palaikymą su kaimyninėmis šalimis Lenkija, Latvija ir Estija. Tad šie vizitai ir suplanuoti, prezidentui pradėjus eiti pareigas.

Reguliarūs JT renginiai, oficialių minėjimų datos, kuriose kviečiami dalyvauti pasaulio šalių lyderiai, yra planuojami iš anksto“, – aiškino G.Nausėdos atstovai.

Prezidentas dar rinkiminės kampanijos metu yra akcentavęs artimesnių dvišalių santykių palaikymą su kaimyninėmis šalimis Lenkija, Latvija ir Estija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Gerumu dalintis gera

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:47
19:28
00:40

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min