Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 28, 19:37

G.Nausėda su EK pareigūne aptarė žydų atminimo išsaugojimą Lietuvoje

Su Europos Komisijos koordinatore kovai su antisemitizmu trečiadienį susitikęs prezidentas Gitanas Nausėda aptarė žydų tradicijų ir atminimo išsaugojimą Lietuvoje.
Gitanas Nausėda
Gitanas Nausėda / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Per susitikimą taip pat aptartos Europos Sąjungos kovos su antisemitizmu ir žydų gyvenimo puoselėjimo bei Lietuvos nacionalinės kovos su antisemitizmu strategijos, Holokausto atminimas ir totalitarinių režimų Europoje įvertinimo svarbos klausimai, pranešė Prezidentūra.

„Praėjusią savaitę pagerbėme per Antrąjį pasaulinį karą nužudytus Lietuvos piliečius žydus. Ši diena – lyg atvira, negyjanti žaizda, iš kurios net ir daugybei metų praėjus, tebesklinda skausmas ir sielvartas. Niekada nepakeisime to, kas įvyko, tačiau mes galime ir turime pasirūpinti, kad mūsų šiandieninius veiksmus lemtų aiškus tragiškos praeities supratimas“, – pranešime sakė šalies vadovas.

Prezidentas pabrėžė, kad labai svarbi ir šiandieninė tvirta pozicija, smerkianti Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą.

„Agresorės Rusijos karas Ukrainoje ir žiaurūs nusikaltimai prieš ukrainiečių tautą parodė, kad neapykanta ir žiaurumas vis dar egzistuoja, tad turime daryti viską, kad saugotume bendras žmonijos vertybes ir ugdytume sąmoningą jaunąją kartą“, – kalbėjo G.Nausėda.

Jis pažymėjo, kad visos Europos mastu būtina stiprinti pastangas kovojant su bandymais perrašyti istoriją.

Pasak Lietuvos vadovo, Europos institucijos ir valstybės narės turėtų skirti padidintą dėmesį Europos istorinei atminčiai, totalitarinių režimų nusikaltimų įvertinimui, visuomenės švietimo ir mokymo programų parengimui bei aukų atminimo įamžinimui.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min