Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti
2021 08 10

G.Nausėda tikisi, kad Kinija pakeis savo sprendimą dėl ambasadoriaus atšaukimo

Prezidentas Gitanas Nausėda sako Lietuva, kaip suvereni valstybė, pati sprendžia, su kokiomis šalimis jai plėtoti santykius, tuo pačiu šalies vadovas tikisi, kad Kinija pakeis savo sprendimą dėl ambasadoriaus Vilniuje atšaukimo.
Gitanas Nausėda
Gitanas Nausėda / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Šalies vadovas teigia, kad „vienos Kinijos“ politikos Lietuva laikosi nuo 1991 metų, kai buvo užmegzti diplomatiniai santykiai su Kinijos Liaudies Respublika.

„Kinijos ir Lietuvos santykiai turėtų būti pagrįsti abipusės pagarbos principu. Priešingu atveju dialogas virsta vienašaliais ultimatumais, kas nepriimtina tarptautiniuose santykiuose. Kartu, kaip suvereni valstybė, Lietuva pati sprendžia, su kokiomis valstybėmis ar teritorijomis plėtoti ekonominius ir kultūrinius ryšius, nepažeidžiant savo tarptautinių įsipareigojimų“, – teigė G.Nausėda BNS atsiųstame komentare.

„Tikimės, kad Kinija dar kartą permąstys ir pakeis savo sprendimą. Matome perspektyvą plėtoti su Kinija politinius, ekonominius ir kultūrinius santykius, tačiau tai neturėtų būti „eismas viena kryptimi“, – pridūrė jis.

Kinija dėl gilėjančių Lietuvos ryšių su Taivanu antradienį konsultacijoms atšaukė ambasadorių Vilniuje, ji taip pat ragina atšaukti Lietuvos ambasadorių Pekine.

Kinijos užsienio reikalų ministerija teigia, kad tokį sprendimą paskatino siekis Lietuvoje atidaryti Taivano atstovybę.

Apie šios atstovybės steigimą atskirai nuo Kinijos Taivanas pranešė prieš kelias savaites, ji turėtų pradėti veikti dar šią vasarą. Lietuva taip pat turėtų atidaryti prekybos atstovybę Taivane.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius