Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 25d. 13:59

G.Nausėda – už priverstinį karantinavimą: turime griežtinti sąlygas

Gitanas Nausėda
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Gitanas Nausėda

Prezidentas Gitanas Nausėda mano, kad turime griežtinti karantinavimo sąlygas. Anot jo, matome pernelyg daug pavyzdžių, kuomet reikalavimai ignoruojami arba jų nesilaikoma. Esą visos priemonės, kurių imamasi, turėtų duoti teigiamą rezultatą, tik taip pavyks gerokai sumažinti koronaviruso plitimo Lietuvoje pavojų.

Trečiadienį spaudos konferencijoje G.Nausėda apie karantinavimo sąlygas.

Prezidentas teigė manantis, kad jas turime griežtinti.

„Kadangi matome pernelyg daug pavyzdžių, kuomet reikalavimai ignoruojami arba jų nesilaikoma. Turbūt dar verta atkreipti dėmesį ir į Administracinių teisės pažeidimų kodekso keitimą, numatant didesnes bausmes tiems, kurie nesilaiko. Visos šios priemonės komplekse turi duoti teigiamą rezultatą ir mes žymiai sumažinsime koronaviruso plitimo pavojų čia, šalies viduje“, – aiškino jis.

G.Nausėdos klausta, kaip jis vertina valstybės institucijų veiksmus veikti ekstremalios situacijos ir karantino sąlygomis. Pirmoji priverstinio karantino diena Vilniuje baigėsi kraujo praliejimu.

„Aš manau, kad turi būti skuba, bet ne skubotumas. Taip, mes turime skubiai priiminėti sprendimus, nes situacija neleidžia mums lūkuriuoti“, – pažymėjo G.Nausėda.

Kita vertus, anot jo, tai neturi vykti stichiškai, neapgalvojus pasekmių, nesukoordinavus veiksmų su kitomis valdžios institucijomis.

„Šiuo metu pastebiu tam tikras karantinavimosi sąlygų pakeitimo neigiamas pasekmes, pirmiausia turiu omeny bendradarbiavimą su savivaldybėmis. Centrinės valdžios institucijos ir savivaldybės kol kas tik prisiderina prie naujų veiklos sąlygų. Manau, kad nebegalima ilgai gyventi tokiu režimu, kad priimami sprendimai, o po to mėginama juos koreguoti atsižvelgiant į savivaldybių pastabas. Pirmajame etape turi būti sutarta, ar yra pakankamai pasirengta tokiam sprendimui, nes bet kokios implikacijos, bet kokie nepasisekimai arba jūsų minėtasis konfliktas tik mažina pasitikėjimą valdžios institucijomis“, – sakė prezidentas.

Komentarai: 29

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min