Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 01 05, 13:26

G.Paluckas: Lietuvoje – politinės kultūros nuosmukis

Lietuvoje klesti politinės kultūros nuosmukis, sako Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) vadovas Gintautas Paluckas.
Gintautas Paluckas
Gintautas Paluckas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Mes turėtume kalbėti apie politinės kultūros nuosmukį. Politinės diskusijos ir, apskritai, apie politinės minties nuosmukį. Apie tai kalba opozicija, akademinė bendruomenė, apžvalgininkai. Matome politiką, grįsta asmeniškumais, matome santykių aiškinimosi politiką. Ir visiškai nuošaly lieka patys aktualiausi žmonėms klausimai, kurie juos liečia kiekvieną dieną“, – teigė jis šeštadienį parlamentinėje opozicijoje esančios partijos tarybos posėdyje Vilniuje.

„Oficialia politika“ jis pavadino „nuolatinį manipuliavimą ir atvirą melą“.

Pasak G.Palucko, labiausiai tai pastebima per sveikatos sistemos ir pensijų reformų svarstymus.

Jis skeptiškai žiūri į darbo grupės dėl viešojo sektoriaus pertvarkos veiklą. „Nesitikiu jokių konkrečių apčiuopiamų įsipareigojimų“, – teigė jis.

LSDP tarybos posėdyje apsispręsta, kad partijos suvažiavimas vyks gegužės 4 dieną Vilniuje.

Visuomenės apklausos rodo, kad G.Palucko socialdemokratai su 6–8 proc. reitingu yra populiaresni nei valdantiesiems priklausantys socialdarbiečiai, šiems savo balsą žada apie 2–3 proc. gyventojų.

LSDP yra didžiausia šalyje partija su daugiau kaip 17 tūkst. narių. Socialdemokratų frakcija Seime turi aštuonis narius.

Socialdemokratai bendradarbiaus su dviem didžiausiomis šalies profesinėmis sąjungomis

LSDP pasirašys bendradarbiavimo susitarimus su dviem didžiausiomis šalies profesinėmis sąjungomis.

Toks leidimas partijos vadovui suteiktas šeštadienį vykusiame partijos tarybos posėdyje Vilniuje.

Susitarimą LSDP pasirašys su Kristinos Krupavičienės vadovaujamu „Solidarumu“ ir Ingos Ruginienės – Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija.

„Mes bendradarbiausime ne tik politikos formavimo ir įgyvendinimo srityse“, – žadėjo G.Paluckas.

Pasak G.Palucko, su „Solidarumu“ susitarimas bus greičiau pasiektas, nes jau yra aptarta, o su Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija derybos bus pradedamos.

G.Palucko teigimu, su „Solidarumu“ susitarimas bus pasirašytas per sausį, o su Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija – tikriausiai jau po savivaldos rinkimų.

Partijos vadovas BNS pranešė, kad su profsąjungomis bus bendradarbiaujama rinkimų metu: „Kai kurie profsąjungų kandidatai bus mūsų savivaldos rinkimų sąrašuose, padės renkant parašus“.

G.Paluckas pabrėžė, kad profsąjungų lyderiai savivaldos rinkimuose nedalyvaus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min