Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 16d. 13:31 , Atnaujinta: 2020 lapkričio 16d. 13:35

G.Paluckas nutarė nekandidatuoti į Seimo vicepirmininkus, vietoj jo socdemai siūlo J.Sabatauską

Gintautas Paluckas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Gintautas Paluckas

Į Seimą išrinktas Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas nusprendė nepretenduoti į parlamento vicepirmininko postą. Apie tai Seimo LSDP frakcijos seniūnas Algirdas Sysas pirmadienį informavo parlamento pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen.

„Pasikeitė situacija. Socialdemokratai siūlys į pavaduotojus J.Sabatauską. Todėl, kad G.Paluckas pats nutarė nedalyvauti rinkimuose“, – žurnalistams Seime sakė A.Sysas.

Paklaustas apie priežastis, kodėl G.Paluckas nepretenduos į Seimo vicepirmininkus, A.Sysas siūlė to paklausti paties LSDP pirmininko.

Seimo LSDP frakcijos seniūnas negalėjo pasakyti, ar rytoj per plenarinį posėdį bus balsuojama dėl J.Sabatausko kandidatūros.

„Nežinau, paprasčiausiai, kadangi Viktorija buvo atėjusi į frakciją, mes išsakėme tokius balsavimo rezultatus. Bet kadangi pats Gintautas prieš porą valandų paprašė paskambinti ir pasišnekėti su visais frakcijos nariais, ką darome tokioje situacijoje, kai jis nusiima. Tai mes siūlome J.Sabatauską, nes buvo du kandidatai“, – sakė A.Sysas.

Su didžiausia opozicine Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija galima parlamento vicepirmininko kandidatūra, pasak A.Syso, nederinta.

Penktadienį per pirmąjį naujos kadencijos Seimo posėdį parlamento vadove išrinkta V.Čmilytė-Nielsen į Seimo vicepirmininkus nuo opozicijos pateikė mažiausios frakcijos – Darbo partijos – atstovą Andrių Mazuronį.

Pirmuoju Seimo pirmininkės pavaduotoju išrinktas konservatorius Jurgis Razma.

A.Syso nuomone, būtų saliamoniška, jeigu be „darbiečių“ atstovo Seimo pirmininkės pavaduotoju būtų paskirtas socialdemokratas, o nuo „valstiečių“ parlamento valdyboje dirbtų Seimo opozicijos lyderis.

„Tai būtų saliamoniškas sprendimas, bet ar jis toks bus, tai parodys tik rytoj balsavimai. Čia niekas negali garantuoti, kad bus būtent taip, kaip sakote. Gali būti visiškai priešingai“, – komentavo Seimo LSDP frakcijos seniūnas.

Pirmadienį V.Čmilytė-Nielsen taip pat susitinka su Seimo LVŽS frakcijos seniūnu Ramūnu Karbauskiu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos
Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min