Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti
2019 01 04

G.Paluckas: socialdemokratai palieka vertinti rinkėjams teisiamo A.Katino situaciją

Socialdemokratai šiuo metu neturi galimybės koreguoti kandidatų tiesioginiuose merų rinkimuose, todėl teisiamo į Utenos merus dar vienai kadencijai kandidatuojančio Alvydo Katino situaciją palieka vertinti rinkėjams.
Gintautas Paluckas
Gintautas Paluckas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Dabar jau esame rinkimų finišo tiesiojoje ir kandidatų sąrašų ar kandidatų į merus mes jau nekeisime, nes tokios galimybės neturime ir paliksime visą šią istoriją įvertinti rinkėjams. Bet pasibaigus rinkimams ir visiems teisminiams nagrinėjimams, mes prie šios istorijos grįšime“, – Žinių radijui penktadienį sakė Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas.

Pasak jo, A.Katinas, jei sulauktų nepalankaus teismo sprendimo, greičiausiai jį skųstų. O partija jį svarstytų tuo atveju, jei įsiteisėtų galutinės instancijos apkaltinamasis nuosprendis.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Alvydas Katinas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Alvydas Katinas

„Kiek esu susipažinęs su ta istorija ir kiek pats A.Katinas yra pasakojęs, tai tas nusižengimo mastas ir apimtis yra labai įdomi ir teismas tai turi įvertinti“, – kalbėjo G.Paluckas.

Panevėžio apygardos teismas penktadienį planuoja skelbti nuosprendį piktnaudžiavimu ir prekyba poveikiu kaltinamam Utenos rajono merui A.Katinui.

Prokuratūra siūlo merą pripažinti kaltu dėl piktnaudžiavimo ir skirti jam 18 tūkst. 800 eurų baudą.

Taip pat siūloma atimti teisę A.Katinui būti išrinktam ar paskirtam į valstybės ar savivaldybės institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų pareigas trejiems metams.

A.Katinas savo kaltės nepripažįsta ir tikisi būti išteisintas.

Šioje byloje nuosprendis taip pat bus paskelbtas tuometinio ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus sekretoriato vadovei Džuljetai Žiugždienei – ji kaltinama nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimu, dokumento klastojimu, piktnaudžiavimu tarnyba ir turto iššvaistymu.

Nuotr. iš valdovurumai.lt/Džiuljeta Žiugždienė
Nuotr. iš valdovurumai.lt/Džiuljeta Žiugždienė

Kaltinamojo akto duomenimis, 2014 metų rugsėjį – lapkritį A.Katinas, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi ir siekdamas asmeninės naudos – Dž.Žiugždienės, kaip ministro pirmininko sekretoriato vadovės palankumo ateityje, – pareikalavo, kad bendrovė „Utenos melioracija“ neatlygintinai suremontuotų Dž.Žiugždienei ir jos dukrai priklausantį privatų gyvenamąjį namą, esantį Utenos rajone.

Atliktų remonto darbų kaina siekia daugiau nei 6,5 tūkst. eurų. Šią sumą prokuratūra prašo konfiskuoti iš Dž. Žiugždienės.

Prasidėjus tyrimui A.Katinas buvo suspendavęs narystę Socialdemokratų partijoje, tačiau šiemet su šios partijos vėliava sieks būti išrinktas meru dar vienai kadencijai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius