15min be reklamos
2022 12 06, 11:02

G.Skaistė: Vengrijos priešinimasis paramai Ukrainai yra „amoralus“

Finansų ministrė Gintarė Skaistė „amoraliu“ vadina Vengrijos priešinimąsi bendram 18 mlrd. eurų vertės Europos Sąjungos (ES) paramos Ukrainai paketui Budapeštui siekiant gauti paramą iš ES ekonomikos gaivinimo fondo (RRF).
Gintarė Skaistė
Gintarė Skaistė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Šiek tiek amoralu iš Vengrijos pusės blokuoti paramą Ukrainai ir susieti tai su klausimais, kurie yra tiesiog kito lygmens“, – naujienų agentūrai „Reuters“ antradienį teigė G.Skaistė, dalyvaujanti Briuselyje vykstančiame Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos (ECOFIN) posėdyje.

Antradienį Bendrijos finansų ministrai siekia susitarti dėl 18 mlrd. eurų pagalbos paketo Ukrainai lengvatinėmis paskolomis, taip pat diskutuoja dėl RRF plano lėšų Vengrijai.

„Viena problema yra RRF plano ir pinigų reformoms tvirtinimas, bet visiškai kito lygmens problema yra padėti kenčiančiai, kariaujančiai Ukrainai, kurios žmonės žūsta dėl šalies laisvės. Viską sudėlioti į vieną lygmenį yra tiesiog amoralu“, – Finansų ministerijos paskyroje feisbuke cituojama ministrė.

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas priešinasi bendram 18 mlrd. eurų vertės ES paramos Ukrainai paketui 2023 metams tuo metu, kai Briuselis artėja prie sprendimo dėl milijardinių lėšų, numatytų Vengrijai iš 2021–2027 metų bloko biudžeto ir atsigavimo po COVID-19 pandemijos fondo.

Briuselis dėl susirūpinimo korupcija dar nepasirašė Budapešto lėšų panaudojimo plano.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min